ABD’den Rusya’nın küresel tesir operasyonlarını destekleyen 2 şahıs ve 4 kuruluşa yaptırım

ABD yönetimi, Kremlin’in küresel tesir operasyonlarını ve seçimlere müdahale faaliyetlerini destekledikleri sebebi öne sürülerek 2 şahıs ve 4 kuruluşa yaptırım uyguladı.

ABD Gömü Bakanlığından meydana getirilen açıklamada, söz mevzusu yaptırımlarla Rusya’nın ABD’de ve küresel olarak sürdürdüğü fena amaçlı siyasal tesir operasyonlarının hedeflendiği aktarıldı.

Açıklamada, Yabancı Varlıkları Denetim Ofisinin (OFAC) Hakkaniyet Bakanlığı ile Kremlin’in küresel fena amaçlı tesir operasyonlarını ve seçimlere müdahale faaliyetlerini destekleyen 2 şahıs ve 4 kuruluşa yaptırım uyguladığı kaydedildi.

Yaptırıma doğal olarak tutulan şahıs ve kuruluşların Rusya’nın ABD’yi ve Ukrayna da dahil olmak suretiyle müttefikleri ile ortaklarını manipüle etme ve istikrarsızlaştırma girişimlerinde çeşitli roller oynadığı belirtilen açıklamada, yaptırım kararının ABD hükümetinin özgür ve adil seçimlerin yanı sıra demokratik kurumlar ile süreçleri koruma kararlılığını gösterdiğine yer verildi.

Açıklamada, pozisyonlarını ve çeşitli şirketlerini Kremlin’in dezenformasyon ve fena niyetli tesir gündemini duyuru etmek için kullanan Rus Federal Güvenlik Servisi Üyesi Aleksandr Viktorovich Ionov ile Kamu Girişimi Yaratıcı Diplomasisini Destekleme ve Geliştirme Merkezi’nin kurucusu Natalya Valerievna Burlinova’nın yaptırım uygulanan kişiler olduğu bilgisi paylaşıldı.

Tam Vapur Şok Denemeleri Hakkaniyet Bakanlığı Kremlin Rusya Iktisat Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.