ABD’li ismin paylaşımında Türk Sahil Güvenlik detayı! Apar topar sildi

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Nancy Mace, ABD Sahil Güvenliğin 232. yılını kutlamak amacıyla resmi Twitter hesabından paylaşım yapmış oldu. Türk Sahil Güvenlik botuna ilişik fotoğrafı photoshop ile kullandığı fark edilen Mace, paylaşımını silip yenisini paylaştı.

Abone ol

ABD Birleşik Devletleri (ABD) Sahil Güvenliği 4 Ağustos 1790 senesinde kurulmuştu. ABD Temsilciler Meclisi üyesi Nancy Mace ise ABD Sahil Güvenliğin 232. yılını kutlamak amacıyla resmi Twitter hesabından bir paylaşım yapmış oldu.

Mace bu paylaşımında, “232 senedir bu yürekli adamlar ve hanımefendiler büyük ulusumuzun sularını korudular. Doğum günün mübarek olsun ABD Sahil Güvenlik!” ifadelerini kullandı.

Türk Sahil Güvenlik botunun üstünden Türkçe ‘Sahil Güvenlik’ yazısının silinerek yalnızca ‘Coast Guard’ yazısının bırakıldığı görüldü.

Mace bu kutlamayla beraber bir de görsel paylaştı. Bu görselde, ABD sahil güvenlik botu görseli yerine, Türk Sahil Güvenlik botunun fotoğrafına photoshop yapılarak ABD Sahil Güvenlik botu olarak lanse edilmiş olduğu görüldü.

Ikazlar sonrası paylaşımını sildi
ABD Temsilciler Meclisi üyesi Nancy Mace’in photoshop yapılarak Türk Sahil Güvenliğin botunun görselini paylaşması sonrasında toplumsal medyadan uyarı iletileri atıldı. Editör Dave Brown, Nancy Mace’e toplumsal medyadan “Bu Türk Sahil Güvenlik’ten” ifadelerini kullanarak uyarıda bulunmuş oldu. Bu ikazlar sonrasında Mace paylaşımını silerek ABD Sahil Güvenlik botunun fotoğrafını içeren bir başka paylaşım yapmış oldu!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.