Ankara’daki cemevlerine yönelik saldırılara ilişkin 2 şahıs daha gözaltına alındı

30 Temmuz’da Ankara‘nın Çankaya ilçesinde bulunan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi’ne ve Mamak ilçesinde Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi’nlere hücum gerçekleşti.

Mevzuyla ilgili emek harcama yürüten Ankara Güvenlik Müdürlüğü, “Her üç vakası da A.O.K. adlı şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiş, şüpheli kişi kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmıştır. Mevzuyla ilgili soruşturma oldukca yönlü devam etmektedir” açıklamasında bulunmuş oldu.

Ankara Güvenlik Müdürlüğü; Ankara‘da üç ayrı cemevine meydana getirilen saldırıya ilişkin, “Şüpheli şahısla irtibatlı oldukları değerlendirilen Ç.C.B. adlı kişi İzmir’de, B.G. adlı kişi ise Eskişehir- Ankara karayolunda seyir halindeyken durdurulan bir araçta 01.08.2022 günü yakalanarak gözaltına alınmıştır.” açıklamasını yapmış oldu.

Ankara'daki cemevlerine yönelik saldırılara ilişkin 2 kişi daha gözaltına alındı

Ankara Güvenlik Genel Müdürlüğü’nün toplumsal medya hesabından yayınladığı izahat şöyleki: “30.07.2022 günü ilimiz Çankaya ve Mamak ilçelerinde 3 ayrı cemevine yönelik meydana gelen eylemlerle ilgili olarak A.O.K. adlı şüpheli aynı gün yakalanarak gözaltına alınmıştı. Mevzuyla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında; şüpheli şahısla irtibatlı oldukları değerlendirilen Ç.C.B. adlı kişi İzmir’de, B.G. adlı kişi ise Eskişehir-Ankara karayolunda seyir halindeyken durdurulan bir araçta 01.08.2022 günü yakalanarak gözaltına alınmıştır. Soruşturma oldukca yönlü devam etmektedir.”

ANKA / 3. Sayfa

Ankara Güvenlik Müdürlüğü Eskişehir Ankara İzmir 3. Sayfa Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.