Antalya gündem haberi… Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Manavgat’ta esnaf ziyaretinde bulunmuş oldu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Antalya’nın Manavgat ilçesinde esnafı ziyaret etti.

Antalya temasları kapsamında Manavgat ilçesine gelen İnce, esnaf ziyaretinde bulunmuş oldu, vatandaşlarla görüştü, fotoğraf çektirdi.

Cumhuriyet Meydanı Mustafa Kemal Atatürk Anıtı önünde gazetecilere izahat meydana getiren İnce, kendisine “Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı var. Sen oyları bölme.” ifadelerinin söylendiğini aktardı.

Bunu söyleyenlerin matematik bilmediğini kaydeden İnce, “Evvelinde parlamenter sistemde futbolun kuralları geçerliydi. Şimdi başkanlık sistemi var. Basketbolun kuralları geçerli. Hala bana ‘penaltı yapma, ofsayta düşme.’ diyorlar. Ofsayt, penaltı futbolda var, basketbolda yok. Kurallar değişti. Oy bölmesi diye bir şey yok bu sistemde. Erdoğan 50+1’i alıyorsa ilk turda geçmiş olsun aslına bakarsanız. İster bir aday olsun, ister 20 aday olsun. Alamıyorsa ikinci turu var bunun. Bu milletvekili seçimi değil, iki turlu bir seçim.” dedi.

İYİ Parti’nin seçimlere CHP’nin desteğiyle girdiğini vurgulayan İnce, “2018’de ben adayken İYİ Parti cumhurbaşkanı talibi çıkarmayıp beni destekledi mi? Hayır. O vakit İYİ Parti niçin bölücü olmadı da bugün niçin biz bölücü oluyoruz. Bugün bana bölücü diyenlerin, geçmişte de bölücü demeleri gerekirdi. Demek ki bir tutarsızlıkları var.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin değerlendirmede bulunan İnce, şunları söylemiş oldu:

“6’lı masa aday bulamıyorsa ben buradayım dedim. Fakat dedim oy verecekler bana. Kendi afişlerini asmayacaklar, benim afişlerimi asacaklar. ‘Sandığa haiz çıkacaklar. Gömü paralarını harcayacaklar, kasada tutmayacaklar, şartlarım var’ dedim. Kıyamet koptu. Bilhassa bu yandaş, fondaş medyadan. Bu CHP kasasından beslenen gazeteciler köpürüyor bana. ya kardeşim ben bir şey söylüyorum. Bunlar arkamda dursun ben yüzde 65 oyla seçimi alırım. 6’lı masanın içinde bu şekilde bir iddiada bulunan bir şahıs var mı? Yok. ya diyorsan ki ‘yüzde 65 oy iddiasında bulunuyorsun, geçen sefer kazanamadın.’ Doğru, geçen sefer dolar 4 liraydı. Bu sefer dolar 18 lira. Geçen sefer ekonomik kriz bu şekilde değildi. Onun için bazıları aday olmayı düşünüyor aslına bakarsanız. 4 lirayken olmayanlar, 18 lirayken oluyor. Ben iddiamın arkasındayım. Onlar yanımda durursa mertçe dururlarsa beni satmazlarsa, 12 bin sandığa gözlemci koymayıp, sonrasında ‘seçim gecesi neredeydin’ diyen trollerini bana saldırtmazlarsa ben bu seçimi alırım. Fakat bu iddiada başka biri var ise da çıksın ortaya. Dolara güvenmeden, kendine güvenerek çıksın.”

Memleket Partisi Manavgat Antalya Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.