Arkadaşının boğazından bıçakladığı genç kanlar içinde yardım istedi: Abla ölmek istemiyorum beni kurtar

İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde 18 yaşındaki Atakan Ateş, çocukluk arkadaşı olduğu söylenilen C.J.P. ‘nin (17) evine konuk olarak gitti. Evde tv seyreden Atakan Ateş’in arkasından yaklaşan C.J.P., bilinmeyen bir nedenle Atakan’ı boğazından bıçakladı. Kanlar içinde kalan ve büyük korku yaşayan yaralı, yardım istemek için dışarı çıktı.

Arkadaşını boğazından bıçaklayan 17 yaşındaki C.J.P. binanın 4. katından aşağı atladı. Hafifçe şekilde yaralandığı belirtilen, C.J.P. firar etti. Polis olayın yaşandığı binanın iki sokak ilerisinde C.J.P.’yi yakalayarak gözaltına aldı. Vakada kullanılan bıçak da evde bulunmuş oldu.

BAHÇELİEVLER'DE DEHŞET; ARKADAŞININ BOĞAZINDAN BIÇAKLADIĞI ATAKAN'A İLK YARDIMI KASAP YAPTI

Boğazından bıçaklanan ve kanlar içinde kalan Atakan Ateş, binadan çıkarak çevredekilerden yardım istedi. Bir süre sokak üstünde kanlar içinde dolaşan gencin yardımına o sırada tezgahta çalışan kasap Saliha Arslan koştu. Hızla iş yerinden çıkan ve sıhhat meslek lisesi mezunu olan Arslan, iş önlüğünü çıkararak Atakan’ın boğazına tampon yapmış oldu. Çevredekilerden de giysilerini çıkarmasını kendisine havlu, bez ne var ise bulup getirmelerini isteyen hanım Atakan Ateş’in kanamasını durdurmaya çalıştı. Saliha Arslan ortalama 15 dakika müdahale ederek, kanamayı durdurmaya çalıştı. Bu sırada devamlı yaralıyı konuşturarak bilincinin açık kalmasını sağlamış oldu. Kan kaybeden Atakan Ateş, vaka yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

BAHÇELİEVLER'DE DEHŞET; ARKADAŞININ BOĞAZINDAN BIÇAKLADIĞI ATAKAN'A İLK YARDIMI KASAP YAPTI

Kanlar içinde yardım isteyen yaralıya ilk müdahalesini özetleyen kasap Saliha Arslan, “‘Ölmek istemiyorum kurtarın’ diye dükkana yöneldi. Aniden dükkandan fırladım üzerimde önlüğüm vardı. Onunla tampon yaptım. Yere yatırdım ve kanamayı durdurmak için tazyik uyguladım. Ürkü halindeydi. Sakinleştirmem gerekiyordu. ‘Ölmek istemiyorum abla beni kurtar’ diyordu. Adını söylemiş oldu arkadaşına geldiğini tv izlerken aniden arkadaşının bıçak dayadığını ve can havliyle kendini dışarı attığını söyledi. Kanamayı durdurmak için etraftakilerden havlu, bez istedim. Devamlı onu konuşturdum. Sıhhat meslek lisesi mezunuyum. Çalıştığım kurumlarda da ilk yardım eğitimleri aldım. 2 senede bir de bu eğitimlerimi tazeliyorum. Yaşamak istiyordu. İnsanlık görevimi yaptım” diye konuştu.

Yaralanan Atakan Ateş’in hastanede tedavisinin sürdüğü öğrenilirken, C.J.P. emniyetteki işlemlerinin arkasından “Kasten Öldürmeye Girişim” suçundan adli makamlara sevk edildi.

BAHÇELİEVLER'DE DEHŞET; ARKADAŞININ BOĞAZINDAN BIÇAKLADIĞI ATAKAN'A İLK YARDIMI KASAP YAPTI

Atakan Ateş Çocukluk 3. Sayfa Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.