Babacan Davutoğlu gerilimi! Babacan’dan 21’de 21 reddedildi eleştirilerine yanıt hepimiz birbirini yönetim edecek

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun önerilmiş olduğu deklarasyonun DEVA Partisi’nin 21 başkanlık kurulu üyesinden tümünün ‘ret’ oyu verdiğini söylemesi mevzusunda, “Birbirimizin samimiyetinden güvenli olmazsak, bu şekilde küçücük şeylere derhal alınganlık gösterirsek bu yol birlikte yürünmez aslına bakarsanız” dedi.

Abone ol

Karar TV canlı yayınında Taha Akyol ve Elif Çakır’ın sorularını yanıtlayan DEVA Partisi lideri Babacan, Gelecek Partisi lideri Davutoğlu’nun Mutluluk Partisi ve DEVA Partisi’ne ortak deklarasyon götürmesi üstüne partisinin yönetim kurumunun tümünün ret oyu verdiğini açıklaması üstüne konuştu. 

Elif Çakır’ın “21’de 21 reddedildi cevabı birazcık sert olmamış mı?” sorusuna Babacan şu cevabı verdi:

“Biz bir partiyi reddetmiyoruz. Partinin önerilmiş olduğu bir metni de reddetmiyoruz. Burada kabul edilmeyen, zamanı, şekli.. Buna o şekilde bakmak lazım. Yazılı mülakatlarda mesajın yansıma problemi var. 3 günde 6 şehri ziyaret ettiğimiz programda 40 dakikalık İsmail Saymaz ile söyleşi ortamıydı. 

Yoğun bir programda sert mi oldu, yumuşatalım mı mevzusuna girersek olmaz. Birbirimizin samimiyetinden güvenli olmazsak, bu şekilde küçücük şeylere derhal alınganlık gösterirsek bu yol birlikte yürünmez aslına bakarsanız. Altılı masa diye bir yapı kurduk, yol arkadaşlığı var. Tüm bu süreçte bu şekilde küçücük şeylere takılırsak bu uzun yol yürünmez. Hepimiz birbirini birazcık yönetim edecek, anlayışla karşılayacağız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.