Babacan’dan Erdoğan’ın “O makamlara layık oldukları için gelmediler” çıkışına cevap: 2018’den beri kaç bakan değişti, buldunuz mu umar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam katılmış olduğu TRT ortak yayınında AK Parti’den ayrıldıktan sonrasında kendi partilerini kuran ve 6’lı masa içinde yer edinen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu hakkında dikkat çeken bir çıkışta bulunmuş oldu. 2002–2015 yılları aralığında Dışişleri ve Iktisat Bakanlığı yapmış olan Babacan ile geçmişte Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık yapmış olan Ahmet Davutoğlu hakkında Erdoğan, “Onların iyi mi ihanetin içinde olduklarını kendilerinin düşünmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Ali Babacan'dan Erdoğan'ın 'Onlar o makamı layık oldukları için gelmediler' çıkışına yanıt

“ONLAR O MAKAMLARA LAYIK OLDUKLARI İÇİN GELMEDİLER”

Sözlerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlar o makamlara kendi layık oldukları için gelmediler. O makamlara getirildiler. Eğer onlara bakanlık verildiyse, başbakanlık verildiyse, hepsi onlara bir irade o makamları verdi. Onlar bunun kıymetini bilemedi. Diğer tarafta hakeza o da aynı. Şu anda masanın çevresinde dönerek dolaşıp bir şey halletmeye çaba ediyorlar. Biz milletimizin ferasetine inanıyoruz. Kimin ne işe yaradığını net görür, oradan oyunu ona bakılırsa kullanır” ifadelerine yer verdi” ifadelerine yer verdi.

Ali Babacan'dan Erdoğan'ın 'Onlar o makamı layık oldukları için gelmediler' çıkışına yanıt

“SİZ DE BEN DE O MAKAMLARA GÖKTEN İNMEDİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine toplumsal medya hesabından cevap veren Babacan, “Sayın Erdoğan siz de ben de o makamlara gökten inmedik. Milletin iradesi ve partinin ortak aklı bizi göreve getirdi. 13 yıl layıkıyla Dışişleri ve Iktisat bakanlıkları yaptım. Madem keramet sizde 2018’den beri kaç bakan değişti, buldunuz mu umar? Halep oradaysa arşın burada” dedi.

Babacan, mevzuyla ilgili olarak 5 Aralık 2021’de yapmış olduğu bir konuşmanın videosunu da paylaşımına ekledi.

Ali Babacan'dan Erdoğan'ın 'Onlar o makamı layık oldukları için gelmediler' çıkışına yanıt

Recep Tayyip Erdoğan Ali Babacan Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.