Babacan’dan Erdoğan’ın “O makamlara layık oldukları için gelmediler” çıkışına cevap: Niçin çekilme ettiğimde kal diye ısrar ettin

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bugün İstanbul’da bir takım etkinliğe katıldı. Erzurumlular İl Derneği ve Arnavutköy Samsunlular Derneği ziyaretleri ve Arnavutköy Çilingir köyü sakinleriyle bir araya gelen Babacan, akşam da partisinin Arnavutköy İlçe Başkanlığı binasının açılışını yapmış oldu. Burada konuşan Babacan, ekonomik sorunlara değindi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile kendisi için “O makamlara kendi layık oldukları için gelmediler” açıklamasına cevap verdi.

“İSTİFA ETTİĞİMDE NEDEN KAL DİYE ISRAR ETTİN?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Benimle niçin 13 yıl çalıştın?” diye soran Babacan, “Geçenlerde ‘Liyakatle işbaşına gelmedi’ diyor. Dinlediniz değil mi TRT’de? Vay vay vay, hale bak ya. Liyakatle işbaşına gelmemişiz. Doğal insanoğlu da haklı olarak soruyor Erdoğan’a. ‘Ya sen liyakat sahibi değildi de tam 13 yıl süresince Ali Babacan’la niye çalıştın’ diye insanoğlu soruyor. Gene insanoğlu Erdoğan’a soruyorlar. Tek yetkili olduğun şu son 4 senedir, 4 tane Merkez Bankası başkanı değiştirdin. 3 tane Gömü ve Maliye Bakanı değiştirdin. Demek ki işine gelmeyince derhal bakanı değiştiriyorsun. Buradan insanoğlu soruyor, diyorlar ki, ‘Liyakatsiz söylediğin Ali Babacan’la tam 13 yıl çalıştın. Niye üçüncü sürecinin son gününe kadar Ali Babacan’la çalıştın? Ver bakalım bunun yanıtını. Ali Babacan, 2009’da çekilme mektubunu verdiğinde, 2011’de ayrılmak istediğinde, 2019’da partiden çekilme ettiğinde niçin ‘Kal’ diye ısrar ettin adama’ diye soruyor insanoğlu. Bakanlıklar da Merkez Bankası da öykü. Onun için bu ülke, bir krizden bir başka krize geçiyor” ifadelerini kullandı.

“ERDOĞAN’LA GEÇMİŞ YARIŞMASINA KALKMAYACAĞIM”

Babacan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Sayın Erdoğan değmez. Üç günlük dünya için değmez. Haklının hakkını teslim edeceksin. Adil yönetim budur. Bugün devlet yönetiminde ne ortak akıl arayışı var ne de istişare var. İnadına karar alan bir tek şahıs var. Başka bir şey yok. Hepsi öykü. Bakanlıklar da Merkez Bankası da öykü. Onun için bu ülke, bir krizden bir başka krize geçiyor fakat dostlar merak etmeyin. Ben Sayın Erdoğan’la bu şekilde bir geçmiş yarışmasına kalkmayacağım. Takdir milletindir. Bizim artık gözümüz, bu ülkenin yarınlarında. Bu ülkenin yarınlarına bakacağız biz. Seçim sonrasını hayal ediyorum. Seçim sonrasında iyi mi bir Türkiye’de yaşayacağımızı hayal ediyorum. Özgürleşmiş ve zenginleşmiş bir Türkiye’nin hayalini kuruyorum ben. Mutlu bir Türkiye hayal ediyorum. Tek bir ailenin bile yoksulluğun pençesinde yaşamadığı bir Türkiye hayal ediyorum. Barışın diyarı bir Türkiye hayal ediyorum. Barışın diyarı bir Türkiye. Türk Kürt, Sünni Alevi, sağcı solcu, ocu bucu asla fark etmez.”

Togo Cumhuriyeti Merkez Bankası Ali Babacan Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.