Bağcılar’da şöhretler karması, futbol maçında karşı karşıya geldi

BAĞCILAR Belediyesi, Yaz Spor okullarının kapanışını müzik, beyaz perde ve toplumsal medya dünyasından adların katılmış olduğu futbol maçıyla yapmış oldu. Mahmutbey Stadyumu’nda meydana gelen şöhretler karması futbol maçında meşhur adlar yengi için ter döktü. Mavi ve Beyaz olarak iki takımın oluşturulduğu şov maçında Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve İlçenin belediye başkanı Abdullah Özdemir de Beyaz Ekip’da forma giydi.

Bağcılar Belediyesi‘nin dinlence döneminde öğrencilere yönelik düzenlemiş olduğu Yaz Spor Okulları sonlandı. 6 bin 200 öğrencinin 6 hafta süresince eğitim almış olduğu spor okulunda, futboldan basketbola, voleyboldan satranca kadar değişik branşlarda yer edinen aktiviteler yapılmış oldu. Evlatların kabiliyetlerini ortaya koyduğu Yaz Spor Okulları’nın kapanışı sebebiyle Bağcılar Belediyesi meşhur adları futbol maçında karşı karşıya getiren bir organizasyon düzenledi. Mahmut Bey Stadyumu’nda gerçekleşen kapanış törenine her yaştan vatandaşlar akın etti. Tırmanma duvarından canlı langırta Air hokeyden sumo güreşine kadar değişik içerikte aktivitelerin yer almış olduğu etkinlik alanında çocuklar keyifli dakikalar yaşadı. Eğlence ve sporun bir araya gelmiş olduğu etkinlikte Karizma Basket Show da olağanüstü gösteriler sergiledi.

OSMAN NURİ KABAKTEPE VE ABDULLAH ÖZDEMİR BEYAZ TAKIM’DA FORMA GİYDİ

Şöhretler Karması adı altında meydana getirilen şov maçında Mavi ve Beyaz olarak iki ekip oluşturuldu. 20’şer dakikalık iki dönem halinde oynanan maçta Hamit Altıntop, Nihat Kahveci, Ahmet Dursun, Bülent Uygun, Saffet Akyüz, Canbay-Wolker, Hakkı Alkan, Ruhi Sarı, Hakan Alim ve Abdurrahman Uzun forma giydi. Maçın Hakemliğini Ahmet Çakar yapmış oldu. Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de şöhretler karması maçında Beyaz Ekip kadrosunda sahaya çıktı.

“YAZ OKULUNA KATILAN BÜTÜN ÖĞRNCİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, 7 bin öğrencinin eğitim aldığını belirterek, “Altı haftalık bir yaz okulu final programındayız. Bağcılarımızla 7 bin çocuğumuzu, gencimizin eğitim almış olduğu bir yaz okulu uyguladık. Burada hem sportif faaliyetlere hem de bununla birlikte evlatlarımızın zihinsel gelişimini arttıracak faaliyetler yaptık. Bugün de yaz spor okulu final programımızı, Türkiye’mizin önde gelen futbolcularıyla, fenomenleriyle, sanat toplumunun önde gelen isimleriyle taçlandırmak istedik. Bağcılar da kültür ve sanatı, sporu en üst düzeyde yaşamak, yaşatmak istiyoruz. Bağcılar’daki nüfusumuzun yüzde 40’ı gençlerden oluşmaktadır. Fazlaca genç bir nüfusa sahibiz. Geçtiğimiz yıl 165 bin öğrenciye karne verdik. Kısaca bu açıdan gençlerimizi geleceğe güzel bir halde hazırlamak istiyoruz. Yaz okulumuzda bu anlamda hem gençlerimizin bireysel gelişimlerini hem de toplumsal gelişimlerini arttıracak etkinlikler olarak planladık. İnşallah ülkenin geleceği için oldukça güzel gençler yetiştirmek istiyoruz. Hakikaten güzel bigün geçirdik. Güzel bir yarışma da oldu.  Şu anda da çekişmeli bir maç esnasındayız. Ben yaz okuluna katılan tüm öğrencilerimize, onları yönlendiren ailelerine ve eğitim veren tüm hocalarımıza oldukça teşekkür ediyorum” dedi.

Kıyasıya rekabetle devam eden maçı Mavi Ekip 5-2 yendi.

Demirören Haber Ajansı / Spor

Bağcılar Belediyesi Bağcılar Futbol Spor Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.