Banyoda bebek doğurup çöpe atmıştı! Sözde annenin ifadesi ortaya çıktı

BAHÇELİEVLER’de ölü doğduğunu iddia etmiş olduğu bebeğini çöpe atan ve vaka sonrası tutuklanan kadının ifadesi ortaya çıktı. Anne V.S.K. ifadesinde “Ben öldürmedim, ölü dünyaya geldi, nefes alıp kendine gelmesini bekledim sadece gelmedi. Ben de o şekilde görünce korktum. Oldukça ince bir bebekti, panikleyip poşete koydum” dedi.

Abone ol

Cinsel saldırıya uğradığını ve hamile kalması sonucu çocuğunu Bahçelievler’de ölü doğurduğunu iddia eden, bebeğini poşete koyarak çöpe attığı belirlenen kadının ifadesi ortaya çıktı.

“Panikleyip poşete koydum”
Şüpheli V.S.K. emniyetteki işlemlerinin peşinden sevk edilmiş olduğu Barış Ceza Hakimliği’nde verdiği ifadesinde “Ben öldürmedim, kendisi ölü dünyaya geldi. Nefes almıyordu, nefes alıp kendine gelmesini bekledim sadece kendine gelmedi. Ben de o şekilde görünce korktum. Oldukça ince bir bebekti, panikleyip poşete koydum” dedi.

Avukat: Saldırı şokunu atlatamadan hamile bulunduğunu öğrendi
Şüphelinin avukatı ise müvekkilinin tecavüze uğradığını onun şokunu atlatmadan hamile bulunduğunu öğrendiğini savunarak “Ailesine söyleyemedi. Şok içindedir, doğum sonrası oluşacak sıhhat sorunları sebebi ile ilk olarak özgür bırakılmasını aksi halde adli denetim hükümlerinin uygulanmasını talep ederiz” dedi.

“Kendini savunamayacak yakın akrabayı öldürme” suçu
V.S.K Barış Ceza Hakimliği tarafınca ‘kendini savunamayacak yakın akrabayı öldürme’ suçunu işlediğine dair güçlü kabahat şüphesini haklı kılan deliller bulunması sebebiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayın Geçmişi:
İstanbul Güvenlik Müdürlüğüne bağlı takımlar, 22 Temmuz’da Bahçelievler Çobançeşme Mahallesi’ndeki adreste bir kadının evinde doğum yapmış olduğu ve ölü doğan bebeğini gömdüğünü iddiası üstüne harekete geçmişti. Olayın geçmiş olduğu iddia edilen eve gelen polis ekipleri, V.S.K. isminde kadının bilgisine başvurmuştu. Hanım, 1 gün ilkin ailesinden gizli saklı bir halde banyoda doğum yaptığını ve ölü doğduğunu iddia etmiş olduğu bebeğini gece 01.00 sıralarında çöp poşeti içinde çöp konteyner’ına bıraktığını itiraf etmişti.

V.S.K., 2021 yılının Kasım ayında tanıştığı O.U. isminde şahsın Bayrampaşa’daki evinde rızası haricinde beraber olduktan sonrasında hamile kaldığını, mevzuyu doğum vakasının gerçekleştiği güne kadar ailesinden gizlediğini öne sürmüştü. Vakaya ilişkin {güvenlik kamerası} görüntülerini inceleyen polis ekipleri, V.S.K.’nın söylediği saatte elindeki bir poşeti çöp konteyner’ına bıraktığını tespit etmişti.

Araştırmasını sürdüren polis ekipleri, ölü doğduğu iddia edilen bebeği bırakıldığı yerden almış olduğu değerlendirilen çöp kamyonunun boşaltım yapmış olduğu atık merkezini de belirlemişti. Atık merkezinde meydana getirilen aramalarda herhangi bir bebek cesedine ulaşılamamıştı. Çalışmaların devamında V.S.K.’nın ‘cinsel hücum’ iddiası üstüne O.U. isminde şüpheli kişi, Bayrampaşa’da yakalanarak gözaltına alınmıştı.

O.U. ‘cinsel hücum’ suçundan hakkında meydana getirilen işlemlerin tamamlanmasının peşinden sevk edilmiş olduğu adli makamlarca özgür bırakılırken, V.S.K. ise ‘kendini savunamayacak yakın akrabayı öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.