Başkan Murzioğlu: “Beraber hareket edersek kent kazanır, ülkemiz kazanır”

Samsun Tecim ve Endüstri Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkan Salih Parlak zeka Murzioğlu, ” Samsun‘un haiz olduğu potansiyelin ekonomik kalkınmaya yüksek verimlilikle kanalize edilmesi gayesiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Samsun Tecim ve Endüstri Odası Temmuz ayı olağan meclis toplantısı gerçekleşti. Toplantıya AK Parti Mahalli Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz konuk konuk olarak katıldı.

“Birleştirici rol almaktan onur duyduk”

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Parlak zeka Murzioğlu, iki toplantı içinde yürüttükleri faaliyetler hakkında data verdi. Konuşmasında beraber emek verme ve hareket etmenin önemine işaret eden Başkan Murzioğlu, “Samsun iş dünyasını temsil eden en büyük müessese olarak şehrimizin kalkınmasına ivme kazandıracak projeler yürütmekten ve bunu yaparken şehrin kalkınmasına katkı veren erkek oyuncular içinde birleştirici bir rol üstlenmekten daima onur duyduk. Geriye dönerek baktığımızda şehrimize orta ve uzun solukta büyük katkı sağlamaya devam edecek prestijli eserlerimiz, Samsun Fuar Kurultay Merkezi, Lojistik Merkez, Metal Metroloji Laboratuvarı, Teknopark şeklinde projelerimiz bu anlayışımızın nihai çıktısı olan eserleri oldular. Biz beraber hareket edebilmenin büyük katma kıymet sağladığını biliyoruz. Bizim bu beklentimizi göreve geldiğimiz ilk günden bu yana karşılıksız bırakmayan ve bu eserlerin kazandırılmasında büyük mesai icra eden devrin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vekilim Yusuf Ziya Yılmaz’ın meclisimize iştiraki hepimiz için oldukça kıymetli. Şehrimize, camiamıza kazandırılması sürecinin başlamasına ve nihayete ermesine vesile olduğunuz yeni hizmet binamızın meclisinde sizi ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Samsun’un çağdaş bir çehreye bürünmesinde, denizle buluşmasında ve dolayısıyla marka değerinin güçlenmesinde ne denli emeğiniz bulunduğunu biliyoruz. Ikimiz de aynı hassasiyetle Samsun’un haiz olduğu potansiyelin ekonomik kalkınmaya yüksek verimlilikle kanalize edilmesi gayesiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz” diye konuştu.

İhracat devamlı artan bir ivme kazanmıştır

İhracatın arttırılmasına 7/24 destek verdiklerinin altını çizen Murzioğlu,”Ocak-Haziran döneminde ihracatımız 648 milyon 512 bin 333 dolar olarak gerçekleşti. Devamlı artan bir ivme seyrediyoruz. Ulaştığımız bu rakamların arka planında şüphesiz Oda olarak verdiğimiz hizmetlerin katkısı büyük. Bu hususta her daim üyelerimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz. Doğal olarak bu aşamada üretimin de desteklenmesi dolayısıyla yeni yatırım alanlarının arz edilmesi stratejik bir ehemmiyet taşıyor. Biz bunu hep söylüyoruz. Üretim yoğun ihracat bizim için oldukça mühim. Samsun’a yeni OSB kazandırılması hep gündemimizde oldu ve talebimiz karşılık görmüş oldu. Sadece, yeni OSB ile ilgili tüm süreçlerin tamamlanması, TİGEM arazisinin yatırıma dahil edilmesi beklentimiz dahilindedir. Bu şehri en iyi bilenlerden biri olarak sizin büyük hassasiyetle destek olacağınıza inanıyoruz. Süre en kıymetli ana para. Bu mevzuda kaybedilen vakit, yatırımdan, istihdamdan, kalkınmadan da yitik anlamına gelecektir. Daha çok yatırım alanı, daha çok üretim, daha çok istihdam ve sonucunda daha çok ihracat anlamına gelir” şeklinde konuştu.

Mecliste söz alan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye’nin büyük bir kalkınma ve gelişme mücadelesi verdiğinin altını çizdi. Gelişme ve kalkınma kavramlarının artık devamlı gündemde olan terimler bulunduğunu ifade eden Yılmaz, “Gelişme derken hakkaten ekonominin nicelik olarak genişlemesinden, rakamların artmasından, şahıs başına gelir, ulusal gelir, ihracat artışından bahsediyoruz. Kalkınma yada gelişme dediğimiz vakit birazcık daha geniş bir kavram içine giriyoruz. Buna birde en mühim kalite ekliyoruz toplumsal hakkaniyet. Kalkınmanın temel bir unsuru. Öteki bir ifade ile kalkınmış ülke yalnız büyümeyen, büyümenin yanı sıra çeşitli kaynakları ve fırsatları toplumun geneline yaygınlaştıran bir ülkedir. Buna son yıllarda bir madde daha ilave edildi yönetişim. Geliriniz yüksek olabilir, toplumsal hakkaniyet alabilen, çevreyi de gelecek nesilden ödünç aldığınızı dikkate alabilirsiniz fakat insanların temel hak ve özgürlüklerini kısıtlamışsanız, kurumlarınızı katılımcı mekanizmaları çalıştıramıyor iseniz tam anlamıyla kalkınmış bir ülke olamıyorsunuz “ifadelerini kullandı.

Toplantı sonunda, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Murzioğlu ve Meclis Başkanı Akyüz Yılmaz’a anı takdiminde bulunmuş oldu. Meclis, gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının peşinden bitti. – SAMSUN

Salih Parlak zeka Murzioğlu Togo Cumhuriyeti Türkiye Samsun Iktisat Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.