BB lideri Destici’den altılı masa liderlerine: Siz CHP’nin kapı kulu musunuz?

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM Genel Kurulu’nun 1 Ağustos Pazartesi günkü muhteşem toplantısına katılmayacağını belirterek, “CHP’nin ucuz siyasetinin bir parçası olmadık ve olmayacağız. Öteki partilere de tavsiyem budur. Bilhassa Millet İttifakı’ndaki partilere.” dedi.

Abone ol

Partisinin Şişli’deki İstanbul İl Başkanlığı’nda basın açıklaması icra eden Destici, geçen günlerde Balkan ülkelerini ziyaret ettiğini söylemiş oldu.

Destici, burada yaşayan Müslümanların tek ümidinin Türkiye bulunduğunu, Bosna Hersek’in tıpkı Arnavutluk, Hırvatistan ve Sırbistan şeklinde yalnız Boşnakların olması icap ettiğini dile getirdi.

Irak’ın Duhok vilayetinin Zaho ilçesindeki saldırıyı terör örgütü PKK’nın düzenlediğini sadece Irak’ın Türkiye’yi suçladığını özetleyen Destici, “Türkiye, kendisine yönelik saldırılarla savaşım ederken kendisine yöneltilen diplomatik savaşı da göğüslemek zorunda kalıyor. Irak’ın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü savunduk ve savunmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısıyla süregelen harpte Türkiye’nin ortaya koyduğu tavrın mühim bulunduğunu vurgulayan Destici, Rusya, Ukrayna, Türkiye ve Birleşmiş Milletler içinde imzalanan tahıl koridoru anlaşmasına değindi.

Destici, “Hem dünyayı rahatlatacak besin ihtiyacı açısından hem de Türkiye’nin başarısı olarak tarihe geçti. Türkiye bu mevzuda övgüye mazhar oldu. İnşallah Türkiye güçlenerek yoluna devam edecek.” ifadelerini kullandı.

CHP’nin TBMM’yi muhteşem toplantıya çağırdığını anımsatan Destici, şu şekilde devam etti:

“Ben katılmayacağım. CHP’nin ucuz siyasetinin bir parçası olmadık ve olmayacağız. Öteki partilere de tavsiyem budur. Bilhassa Millet İttifakı’ndaki partilere. Yok, evvel CHP kendilerini bilgilendirmiş ve anlaşmışlarsa onu da açıklasınlar. O şekilde bir durum olmadığı gözüküyor. CHP’nin bu çağrıyı yaparken, ne İyi Parti ile ne Mutluluk ile ne Demokrat Parti ile ne Gelecek ile ne DEVA’sı ile görüşmediği ortaya çıkıyor. Hadi bizle Cumhur İttifakı’ndaki bizlerle görüşmüyor. Eğer CHP’nin bu çağrısına uyarlarsa o vakit onlara şunu sorarız: Siz CHP’nin kapı kulu musunuz?”

“CHP’nin bu önerisini doğru bulmuyoruz, yerinde bulmuyoruz”
Destici, TBMM’nin uzlaşmayla tatile girdiğini belirterek, şunları kaydetti:

“CHP şimdi kimselerle konuşmadan, siyasal rant elde etmek için merhum Ekrem Karakaya’nın şehadeti üstünden istismar siyaseti güdüyor. Ekrem Karakaya bizim evladımız, ailesi bizim canımız. Bizim insanımız, Kayserili, Develili, bizim insanımız. Bizim şeklinde ulusal ve içsel değerlere haiz bir aile. Dolayısıyla da bizim yüreğimiz yandı, ciğerimiz parçalandı. Onu dahi istismar eden bir CHP zihniyetiyle karşı karşıyayız. Samimiysen yapman ihtiyaç duyulan neydi? Diyecektin ki ‘Kardeşim bu önerge de görüşülmeden tatile girmesine karşıyım.’ deyip lüzumlu adımları atabilirdin, atmadın. Son gün, son hafta atmadın. CHP’nin bu önerisini doğru bulmuyoruz, yerinde bulmuyoruz, katılmayacağız. Bu şu anlama da gelmemeli. CHP bunu da araç-gereç yapması imkansız. Bugüne dek sıhhat çalışanlarıyla ilgili her mevzuyu en kuvvetli şekilde gündeme taşıdık. Sıhhat çalışanlarının haklarının da daima savunucusu olduk. Bundan sonrasında da olmaya devam edeceğiz fakat CHP’nin istismar siyasetiyle ya da Türk Tabipleri Birliğinin iki yüzlü, Türk milletinin inanç ve kimliğine aykırı girişimleriyle değil.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.