Çalmış olduğu eğlence mekanında adam öldürmeye kurban giden Zehra’nın babası ifade verdi: Parasını istediği için öldürülmüş

Konya‘nın Karapınar ilçesinde oturan Zehra Bayır, madde bağımlısı kardeşi M.B.’nin (16) tedavi harcamalarını karşılamak için Muğla’nın Milas ilçesine giderek çalışmaya başladı. Burada eğlence mekanında çalışan Bayır, iddiaya gore, 24 Temmuz’da para meselesi sebebiyle tartıştığı işletme sahiplerince başına sert cisimle vurulup öldürüldü, cesedi de bahçedeki havuza atıldı. Zehra Bayır’ın cenazesi, 26 Temmuz’da memleketi Konya’da defnedilirken, cinayetle ilgili gözaltına alınan 7 şüpheliden 3’ü ise tutuklandı.

Milas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca başlatılan soruşturma kapsamında Zehra Bayır’ın ailesinin de ifadesine başvuruldu. SEGBİS ile ifade veren aile fertleri, kızlarını öldürenlerden şikayetçi olduklarını belirtti. Baba Oğuzhan Bayır(46) da ifadesinde, kızıyla son olarak nisan ayında görüştüklerini ve Muğla’da bulunduğunu da jandarmanın acı haberi vermesiyle öğrendiğini söylemiş oldu.

Çalıştığı eğlence mekanında cinayete kurban giden Zehra'nın babası ifade verdi: Parasını istediği için öldürülmüş

Kızının iş arkadaşlarının cinayetle ilgili kendisine anlattıklarını savcılıkla paylaşan Bayır, “Kızımın iş arkadaşı, kızımın Konya’ya dönmek için çalmış olduğu yerden alacağı parasını istemesi üstüne öldürüldüğünü söylemiş oldu. Kızımı öldürenlerden şikayetçiyim” dedi.

Çalıştığı eğlence mekanında cinayete kurban giden Zehra'nın babası ifade verdi: Parasını istediği için öldürülmüş

Oğuzhan Bayır, kızı Zehra’nın öldürülmesiyle ilgili hukuki mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti. Hanıma şiddetle savaşım eden oldukça sayıda avukatın da kendileriyle temasa geçtiklerini belirten Bayır, “Sağ olsun oldukça sayıda avukat, kızımın öldürülmesi vakasını korumak için çaba sarfetmek istedi. Onlarla beraber kızımı öldürenlerin en ağır ceza almasını sağlayama çalışacağım” diye konuştu. Öteki kızı M.B.’nin ise sıhhat durumunun iyi bulunduğunu kaydeden Bayır, “Öteki kızım M.B. geçen pazartesi günü Ankara’da tedavi olmaya başladı. Şu an sıhhat durumu iyi ve tedavisi pozitif yönde aşama kaydediyor. Tedavi görmüş olduğu hastane de bahçeye çıkıyor, hayvanlarla ilgileniyor. İnşallah tedavi sonucu kızım bu fena alışkanlığını bırakacak. Kızımla beraber yeni bir yaşam kuracağım. Onun iyi olması için elimden geleni yapacağım” dedi.

Cumhuriyet Karapınar Konya Muğla 3. Sayfa Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.