Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Atama kararları Resmi Gazete’de

Bazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla piyasaya çıkan kararlara nazaran, Hakkaniyet Bakanlığında açık bulunan Hakkaniyet Başmüfettişliklerine, Hakkaniyet Başmüfettişleri Onur Utku Sevim, Yılmaz Genç, Sefa Çınar, Sulh İntepe ve Sinan Dursun atandı.

Adli Tıp Kurumu İkinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Üyeliğine, İstanbul Uygarlık Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Turan Karatepe göreve getirildi.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Toplumsal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Özdağ görevden alındı, yerine Filiz Kayacı Boz atandı.

Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettişi Sabri Akdeniz Sarı görevden alındı. Bakanlıkta açık bulunan İş Başmüfettişliğine, İş Müfettişi Özgür Ünver atandı.

Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığında açık bulunan iş müfettişliklerine meydana getirilen yeterlilik sınavında başarı gösteren, İş Müfettiş Yardımcıları Emrah Kürşat Çakır, Mehmet Asalıoğlu, Muhammed Raşid Karaman, Münevver Yıldız, Nazlı Hilal Dükünlü, Okan Karagülle, Özge Ayhan Çulha ve Raşat Akyüz getirildi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliğe, Müfettiş Rıza Kaya atandı.

Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına Mithat Yüksel atandı.

Maden Incelem ve Arama Genel Müdürlüğüne, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcısı Vedat Yanık getirildi. Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcılığına ise Kazım Özgür atama edildi.

Maden Incelem ve Arama Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına Veli Altundağ atandı.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, Fatih Mehmet Bal getirildi.

Kültür ve Gezim Bakanlığı Tokat İl Kültür ve Gezim Müdürü Adem Çakır ile Zonguldak İl Kültür ve Gezim Müdürü Kemal Akçay görevden alındı.

Kültür ve Gezim Bakanlığında açık bulunan Balıkesir İl Kültür ve Gezim Müdürlüğüne Mehmet Mazak atandı.

Ulusal Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Üyeleri Bülent Dilmaç ve Mehmet Karataş ile Ziraat ve Orman Bakanlığı Gümüşhane İl Ziraat ve Orman Müdürü Edip Birşen görevden alındı.

Türkiye Cumhuriyet Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Pezük atandı.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Ufuk Yalçın atandı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu üyeliğine Mustafa Bankaoğlu atandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.