Cumhurbaşkanı Erdoğan yakın dostunun cenazesine katıldı son görüşmesini söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan yakın dostu Akhisar Ulucami Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Füzün’ün cenaze töreninde “Kıymetli kardeşlerim şu anda musallada oldukca sevdiğimiz bir kardeşimizi ahirete yolcu ediyoruz. Doğal olarak bir de aramızda hususi bir hukuk da vardı. Hakan sen de hakkını bizlere helal et” dedi ve kendisiyle son anısını söyledi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akhisar Ulucami Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Füzün için Manisa’nın Akhisar ilçesinde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze töreni için geldiği Akhisar Yeni Gülruh Camisi’nde, 56 yaşlarında vefat eden Hakan Füzün’ün yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti, camide yakarış okudu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze namazı sonrası şu açıklamalarda bulunmuş oldu:
Kıymetli kardeşlerim şu anda musallada oldukca sevdiğimiz bir kardeşimizi ahirete yolcu ediyoruz. Doğal olarak Hakan kardeşimizle uzun bir kardeşliğimiz var. Bu kardeşliğimiz hep güçlenerek devam etti. Güçlenerek bugünlere geldik, şimdi de buradan ayrı bir duamız var. Bugüne dek bilhassa bu vakfiyeyle ilgili gayretleriyle Hakan kardeşimiz hep bu sürecin takip edeni oldu.

Doğal olarak bir de aramızda hususi bir hukuk da vardı. Kurban Bayramları’nda illa bana vekalet vereceksin, ben sizin için de aile içinde kurban keseceğim. ‘Hakan ben kestim, kesiyorum’ Yok ben de keseceğim. Bu son Kurban Bayramı’nda da gene aynısını yapmış oldu ve son görüşmeyi de o şekilde gerçekleştirdik.

Hakan sen de hakkını bizlere helal et. Rabbim cennetiyle, cemaliyle bizleri müşerref kılsın. Doğal olarak ki bu cami vakfiyesinde de aynı kararlılıkla inanıyorum ki Hakan kardeşimizin de görevini devam ettiren kardeşlerimiz olacaktır. Yeniden ruhu için El-Fatiha…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze namazı sonrası Füzün’ün naaşını bir süre taşıdı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.