Denizde köpek tarafınca ısırılan çocuğun babası: “Oğlumun psikolojisi bozuldu”

Trabzon‘un Akçaabat ilçesine bağlı Darıca Mahallesi’nde denizde yüzmeye çalışan 9 yaşındaki Serkan Faruk Dikmen‘in Belçika kurdu eşeysel köpek tarafınca ısırılması kameralara yansıdı. Baba Orhan Dikmen, çocuğunun psikolojisinin bozulduğunu belirterek, şikayetçi olacaklarını söylemiş oldu.

Vaka önceki gün Darıca Mahallesi’nde bulunan plajda meydana geldi. Ailesiyle beraber Darıca plajına gelen Serkan Faruk Dikmen (9) denize girmesinin peşinden Belçika kurdu eşeysel köpeğin saldırısına uğrayarak kalça kısmından ısırıldı. Vakası gören vatandaşlar desteğe koşarak köpekten evladı güçlükle kurtardı. O anlamış olur saniye saniye kameralara yansırken, yaralı çocuk vaka yerine çağrılan ambulansla Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Numune Kampüsüne, peşinden da Kaşüstü Kampüsüne sevk edildi. Kalçasına 6 dikiş atılan Serkan Faruk Dikmen taburcu edildi. Olayın peşinden Akçaabat İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince köpeğin sahibi M.A. yakalanırken, şahıs hakkında ‘taksirle yaralama’ suçundan işlem başlatıldı. İfadesinin peşinden M.A. özgür bırakılırken, Serkan Faruk Dikmen’in babası Orhan Dikmen çocuğunun psikolojisinin bozulduğunu belirterek, vakayla ilgili şikayetçi olacağını söylemiş oldu.

KÖPEĞE TOP ATIP YAKALA KOMUTU İDDİASI

Denize giren çocuğunu arkadan gelen köpeğin ısırdığını belirten Orhan Dikmen, “Evladı annesiyle beraber denize bıraktım. Denizde saat 15.00 şeklinde atıştırmalık bir şeyler yedikten sonrasında annesini bırakıp denize oynamaya gitti. Denizde, kamera kayıtlarında görüldüğü suretiyle denize giriyor, köpek arkadan saldırarak evladı kalça tarafınca ısırıyor. Kalça kısmına 6 tane dikiş atıldı. Hastanede doktorun bizlere söylediği hayvan ısırıklarında kesinlikle dikiş kullanmadıklarını, şu sebeple içeride enfeksiyon meydana getirecek bulunduğunu, çaresiz kalmış olduğu için dikmiş bulunduğunu söylemiş oldu. Olayın görgü tanıklarından orada olanlar, evladı kurtarmak için destek olanlar da köpek sahibinin köpeğe top atıp yakala komutu vermesinden bu olayın gerçekleşmiş bulunduğunu söylüyorlar. Esasen kamera kayıtlarında insanın köpeğe yakala komutu vererek elini uzatmış olduğu da açık bir halde görünüyor” dedi.

“OĞLUMUN PSİKOLOJİSİ İYİ DEĞİL, EVDE DEVAMLI ‘BABA BANA KÖPEK SALDIRIYOR’ DİYOR”

Vakayla ilgili şikayette bulunacaklarını kaydeden baba Dikmen, “Şikayetçi olacağız. Dolayısıyla hastane süremiz oldu. Çocuk ruhsal olarak şu an iyi değil. Evde sürekli ‘Baba bana köpek saldırıyor’ diyor. İki buçuk yaşlarında bezden çıkmış çocuk ilk kez altını ıslattı. Çocuk için zor bir süreç, bizim için zor bir süreç. Hayvan hakları olduğu vakit hepimiz ayağa kalkıyor, bu dakikaya kadar benim yanıma gelen ilk sizlersiniz. İnşallah sesim duyulur, başka aileler acı çekmez. Toplu alanlarda, evlatların olduğu yerlerde köpek denize girebiliyor mu onu bilmiyorum fakat bildiğime göre Trabzon’da ilk vaka bu. İnşallah başka ailelerin başına gelmez” diye konuştu.

Çocuğunun olayın etkisiyle uyku uyuyamadığını ifade eden Dikmen, “Çocuk uyku uyumuyor. Sürekli ‘Köpek bana hücum etti’ diyor. Uykusunda kendini atıyor. Şu an çocuk açısından sıkıntılı bir süreç var. Doktora getirmeyi düşünüyoruz, ruhsal destek alıp ikimiz de gidip. Çocuk için bakalım bizi iyi mi bir süreç bekliyor ruhsal olarak fakat zor günler bekliyor, öyleki görünüyor” ifadelerini kullandı.

(Bekir Koca – Ozan Köse – İHA)

Akçaabat Trabzon Dikmen 3. Sayfa Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.