Denize kıyısı olmayan Sivas’ta yüzmek yasaklandı

Tüm Türkiye’de olduğu benzer biçimde Sivas‘ta da hava sıcaklığı bunaltıcı seviyeye geldi. Kentte termometreler 40 dereceyi gösterirken, kavurucu sıcaktan bunalan vatandaşlar gölgelik alanlara akın etti. Çocuklar ise serinlemek için süs havuzlarına girdi. Sıcakların artması ile beraber Sivas Valiliği’nden bir izahat geldi.

Denize kıyısı olmayan Sivas'ta yüzmek yasaklandı

Sivas Valiliği’nden boğulma vakalarını önüne geçmek için meydana getirilen açıklamada, il sınırları içinde yer edinen; göl, gölet, baraj, sulama kanalı, akar Su, sulama ve hayvan içme suyu göletleri, kum ocağı sahalarında biriken göletler, sel kapanı, düzelteç, su iletimi, boşalma yada taşkın denetim kanalı ve benzeri alanlarda suya girilmesinin yasaklandığı açıklandı.

Denize kıyısı olmayan Sivas'ta yüzmek yasaklandı

Öte taraftan Valilik’ten meydana getirilen açıklamada, balıkçı çizmeleri ile suya girilerek balık avlanmasının yasaklandığı belirtilerek, “Tam boy ve yarım boy balıkçı çizmeleri ile Kızılırmak, baraj, gölet benzer biçimde sulara girilmesi, çizmelerin yanından su dolarak boğulma vakalarına niçin olduğundan, balıkçı çizmeleri ile suya girilerek balık avlanması yasaklanmıştır. Bu komut mesuliyet alanı içinde kolluk kuvvetlerince yerine getirilecektir” ifadeleri kullanıldı.

Denize kıyısı olmayan Sivas'ta yüzmek yasaklandı

Açıklamanın devamında, şu ifadelere yer verildi, “Valilik Makamının bu sonucuna uymayanlar hakkında, eylemleri ayrı bir kabahat teşkil etmedikleri takdirde, 5442 sayılı İl İdaresi kanunu 66.Maddesi “İl Genel Kurulu yada İdari Kuralları veya en büyük mülki amir tarafınca kanunların verdiği yetkiye istinaden ittihaz ve usulden bildiri yada duyuru olunan karar ve tedbirlerin uygulama ve icrasına karşıcılık eden yada müşkülat gösterenler yada riayet etmeyenler, yöresel mülki amir tarafınca Kabahatler Kanununun 32’nci hükmü uyarınca cezalandırılır ” hükmü uyarınca işlem yapılacaktır” denildi.

Sivas su Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.