Denizli mahalli haberleri | Merkezefendi’de Spor Şenliği

Merkezefendi Belediyesi tarafınca ilki düzenlenecek olan Yaz Spor Okulları Şenliği, 10 Ağustos Çarşamba günü Alpaslan Mahallesi’nde yapılacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Spora ve sporcuya devamlı büyük ehemmiyet ve destek verdik. Merkezefendi’yi sporun merkezi haline getirmek için çalışıyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediyesi’nin Yaz Spor Okulları öğrencilerine yönelik sportif aktivitelerin yer almış olduğu şenlik, Alpaslan Spor Tesisi’nde saat 19.30’dan itibaren düzenlenecek. Kursiyerlerin doyasıya eğleneceği etkinlikte, futbol ve basketbol freestyle Türkiye şampiyonları, break dans Türkiye ve Avrupa şampiyonları, Guınnes Dünya rekortmenleri, bayrak adamlar, illüzyon gösterisi, Ozan Ozanca konseri, çocuklar için oyun grupları ve ödüllü yarışmalar olacak.

Yaz Spor Okulları Şenliği, Kabiliyet Sizsiniz’in finalistleri olan Ufuk Itimat ve Erkan Yetim’in futbol gösterisi ile başlamış olacak. Umut Uçur ve İzzettin Esmer’in basketbol gösterisi, Guinnes Rekorları bulunan Emre Saraç ve Hüseyin Yalçın’ın bayrak adamlar gösterisi ve Hasan Özdemir’in hünerlerini göstereceği break dansı ile devam edecek.

“İLÇEMİZİ SPORUN MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Spora ve sporcuya teşviklerinin devam edeceğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bu yıl ortalama 10 bin spor severin kayıt yaptırdığı yaz okullarında, futbol, basketbol, voleybol, tenis, badminton, robotik kodlama, cimnastik, halk oyunları, satranç ve akıl oyunları, pilates, zumba, fitness ve güreş olmak suretiyle toplamda 13 branşta deneyimli eğitmenler tarafınca kurs veriliyor. Evlatlarımızın kabiliyetlerini keşfetmek adına bu kursların mühim bulunduğunu düşünüyorum. Öğrencilerimiz adına bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz Yaz Spor Okulları Şenliği’ne tüm spor severleri çağrı ediyorum. Evlatlarımızın keyifli zaman geçireceği bu şenlikte siz kıymetli Merkezefendili ve Denizlili vatandaşlarımızı da aramızda görmek istiyoruz. Merkezefendi’yi sporun merkezi haline getirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Merkezefendi Şeniz Doğan Futbol Mahalli Spor Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.