Eski eşi ve tarafındaki şahsı öldüren polis memuru, mahkemede konuştu: Pişmanım

Polis memuru Bilal Ağır (52) geçtiğimiz şubat ayında bir otopark girişinde, 2 yıl ayrı yaşadıktan sonrasında 2 ay ilkin boşandığı, kendisiyle aynı soyadı taşıyan okul müdürü Yasemin Ağır’ın (45) kullandığı otomobili, önünü keserek durdurdu. Bilal Ağır, tartıştığı Yasemin Ağır ile tarafındaki Yahya Aydın‘ı (48) araçtan indirip dövdükten sonrasında, tabancası ile kurşun yağdırdı.

Güvenlik kamerasına da yansıyan vakada Yasemin Ağır ve Yahya Aydın ağır, yoldan geçerken kurşun isabet eden Şeyma Ü. (17) ise hafifçe yaralandı. Yaralılardan 1 çocuk anası Yasemin Ağır ile Yahya Aydın, hastanede yaşamını yitirdi.

Eski eşi ve yanındaki şahsı öldüren polis memuru, mahkemede konuştu: Pişmanım

Vaka sonrası yakalanıp gözaltına alınan Bilal Ağır, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ağır savcılıktaki ifadesinde, “Yasemin ile daha evvelinde boşanmıştık. Yine evlendik. Kızımız dünyaya geldi. Son zamanlarda ailesinin tavırları sebebiyle aramız açıldı. Ben ayrı bir eve yerleştim. Buna karşın kızım ile annesinin gereksinimlerini karşılıyordum. Hemen sonra Yasemin’in isteği üstüne yine boşandık. Kızımın bazı sorunları vardı. Kendisine armağan alıp moralini düzeltmek için avmsine gidiyordum. Yolda Yasemin’in kullandığı otomobili gördüm. Durdurup kendisiyle kızımızla ilgili konuşacaktım. Yanında oturan kişinin agresif tavırları ve küfürleri sebebiyle bu vaka meydana geldi. Son aşama mutsuz ve pişmanım” dedi.

Eski eşi ve yanındaki şahsı öldüren polis memuru, mahkemede konuştu: Pişmanım

Cumhuriyet Savcısı, vakayla ilgili iddianameyi hazırladı. İddianamede; tutuklu sanık Bilal Ağır’ın, Yasemin Ağır’ı ‘boşandığı eşi kasten öldürmek’, Yahya Aydın’ı da ‘tasarlayarak adam öldürmek’ suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, Şeyma Ü.’yü yaraladığı için de 5 yıl hapis cezası istemiyle yargılanması talep edildi.

Bilal Ağır, iddianamenin nöbetçi mahkemece kabul edilmesinin arkasından ağır ceza mahkemesinde yargılanmaya başlamış olacak.

Eski eşi ve yanındaki şahsı öldüren polis memuru, mahkemede konuştu: Pişmanım

Aydın 3. Sayfa Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.