GAİB Ağustos ayı eğitim takvimini duyurdu

Eğitim takvimine her ay birbirinden yararlı ve güncel içerikleri ekleyen Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), Ağustos ayı eğitim takvimini kamuoyuyla paylaştı.

Online mecralarda sürdürülen eğitimler hakkında konuşan GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci “2022 Ağustos ayı eğitim takvimimizde gene birbirinden yararlı içerikler bulunuyor. Eğitimlerimizle uzak yakın demeden ülkemizin her yerinden hatta yurtdışından katılımcılara ulaşmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Her ay olduğu şeklinde Ağustos ayında da yeni eğitimlerimizi katılımcılarla paylaşacağımız için heyecanlıyız” dedi.

Temmuz ayında gerçekleştirdikleri eğitimlere değinen Kileci “Temmuz ayında Birliklerimizce on değişik başlıkta düzenlenen webinarlarımıza toplam 4 bin 62 şahıs katıldı. Temmuz ayında verilen eğitimlerimiz bu ay oldukça verimli ve yüksek katılımlı oldu. Her zamanki şeklinde ihracata dönük ve iş yaşamını kolaylaştıracak eğitimleri ele aldık. Bunların haricinde devamlı ehemmiyet verdiğimiz Excel eğitimlerinin yanı sıra hitabet sanatını ele aldık ve eğitimimizle birçok katılımcıya ulaştık” şeklinde konuştu.

Açıklamasında Ağustos ayında takvime eklenen eğitimlere de değinen Kileci, “Ağustos ayında birbirinden değişik konularımızla ihracatçılarımızın ve bizi takip eden katılımcılarımızın yanında olacağız. Sırasıyla; Başlangıç AR-GE ve Endüstri AR-GE Destekleme Programları Hakkında Bilgilendirme Semineri, Dış Tecim Sözleşmelerinde Dikkat Edilecek Hususlar, Helal Belgelendirme Nedir, Yeni Dünyada Tüketici Davranışları, Menşe Mevzuatı ve Menşe Esaslı Ek Vergi Uygulamaları eğitimlerimizle katılımcılarımıza erişeceğiz. Ek olarak, E-Ticarette Ürün Fotoğraflama Teknikleri, Turquality ve Marka Destek Programı Hakkında Bilinmesi Gerekenler, Gümrükleme Akışı / Süreç Analizi, Yeni Nesil Etkin İnsan Kaynakları Yönetimi, Özgür Bölgelerde İthalat/İhracat Mevzuatı ve Uygulamaları, Excel’de Veri Görselleştirme, Dış Tecim İşlemlerinde Kur Riskinden Korunma şeklinde mevzu başlıklarımızla katılımcılarımızı dolu dolu içeriklerimizle buluşturmayı temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Eğitimlere ilişkin detaylı data almak isteyenler; https://www.gaib.org.tr/tr/haberler/gaib-agustos-2022-online-egitim-programlari-330.html üstünden eğitim takvimine ulaşabilir. – GAZİANTEP

Güneydoğu Anadolu Ahmet Fikret Iktisat Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.