Hatay, Mersin, İzmir’de eş zamanlı yangın! Havadan ve karadan müdahaleler sürüyor

MERSİN, Hatay ve İzmir illerinde eş zamanlı yangın çıktı. Çıkan yangınlara ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi sürüyor.

Abone ol

İzmir, Hatay, Mersin illerinde eş zamanlı yangın çıktı. Çıkan yangınlara ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi sürüyor.

Mersin’in Anamur ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına karadan ekiplerin yanı sıra havadan da 2 tayyare ve 5 helikopterle müdahale ediliyor.

Edinilen bilgiye gore, ilçeye bağlı Bozdoğan ile Çarıklı mahalleleri içinde Azıtepesi eteklerindeki ormanlık alanda yangın çıktı. Haber alınmasıyla beraber yangına 15 dakika içinde 2 tayyare, 5 helikopter ve 20 arazöz ile müdahaleye başlandı. Bölgede yer yer rüzgarın etkili olduğu bildirilirken, yangının denetim altına alınması için emek harcamalar sürüyor.

Hatay’da makilik alanda yangın

Habib-i Neccar Dağı eteklerindeki makilik alanda hemen hemen bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

İhbar üstüne bölgeye Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 2 söndürme helikopteri, 4 arazöz ve personel sevk edildi.

İzmir’de serada çıkan yangın, ormana sıçradı

İzmir’in Menderes ilçesinde serada çıkıp, ormana sıçrayan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Yangın, saat 14.30 sıralarında Çamönü Mahallesi’ndeki bir serada çıktı. Rüzgarın tesiri ile alevler ormana sıçradı. İhbarla bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne ilişik 2 tayyare, 3 helikopter, 13 arazöz ve 3 su tankeri sevk edildi. Yangını denetlemek için emek harcamalar sürüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.