İstanbul’da lazer epilasyonda ‘yanık’ suçlaması: Sanki kaynak yapıyor – Son Dakika Türkiye Haberleri

İstanbul Bağcılar’da lazer tedavisi sonrası yüzünde yanıklar oluşan bir şahıs, işlem yaptırdığı güzellik merkezinden suç duyurusunda bulundu.

33 yaşındaki aşçı Erdal Yeşilyurt yanaklarındaki kılları aldırmak için bir arkadaşının tavsiyesiyle gittiği Bağcılar’daki bir güzellik merkezinde lazer epilasyon yaptırdı.

Geçtiğimiz yıl sonu başlamış olan seansların 5’ncisi 20 Şubat’ta yapılmış oldu. İşlem esnasında yüzünde yanıklar oluştuğunu iddia eden Yeşilyurt, hastanede tedavi bulunduğunu söylemiş oldu.

Güzellik merkezi hakkında kabahat duyurusunda bulunmuş oldu.

”SANKİ SURATIMA KAYNAK YAPIYOR”

Yanaklarında fazlaca kıl olduğundan lazer epilasyon tedavisine başladığını açıklayan Yeşilyurt, ”Adam sanki suratıma kaynak yapıyordu” dedi. 

Belirli bir yerden sonrasında yüzünde yanma hisseden Yeşilyurt, görevlinin kolunu tutarak yandığını söylemiş oldu. 

Görevlinin kendisine ‘küçük’ bir yanma bulunduğunu sadece acıdan duramayarak dışarı çıktığını belirten Yeşilyurt, ”Asansöre bindiğimde yüzümden sarı renkte bir irin aktığını gördüm” dedi.

İlk olarak klinik sahibiyle görüştüğünü özetleyen Yeşilyurt, bu biçim küçük şeyler olabileceğini söylediğini beyan etti.

Yeşilyurt’a Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yüzünde üçüncü aşama yanık oluştuğuna ilişkin rapor verildi.

”BEN SURATIMA ASİT Mİ DÖKÜYORUM”

5 aydır tedavi gördüğünü açıklayan Yeşilyurt şöyleki konuştu:

“Şeker hastası olduğumu söyleyip, ona gore işlem yapılmasını istemiştim. Yanıklar iyileşiyor fakat gene nüksediyor. Devamlı iş değiştiriyorum. Ben aşçı olduğum için emek verme ortamımda enfeksiyon kapabiliyor. Beni ‘İyileşip iyileşip yüzünü bu hale getiren sensin’ diye suçluyorlar. Bir insan iyi mi bunu kendi suratına yapabilir? Asit mi döküyorum ben suratıma”

“BİZE ŞEKER HASTASI OLDUĞUNU SÖYLEMEDİ”

Erdal Yeşilyurt’un kabahat duyurusunda bulunmuş olduğu güzellik merkezinden meydana getirilen açıklamada, “Bizlere vardığında herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığını sorduk. Bir hastalığı olmadığını dile getirdi. Bizlerden 4 ay süresince hizmet aldı. Sonrasında bu talihsizlik yaşandı. Erdal Yeşilyurt için ilk günden bugüne maddi ve içsel yapılması ihtiyaç duyulan her şeyi yaptık, hayata geçirmeye da devam edeceğiz. Kendisi şeker hastası bulunduğunu söylemedi. Düzgüsel şartlarda ona gore işlem yapılıyor” denildi.

“ŞEKER HASTALIĞI KRONİKLEŞTİREBİLİR”

Ayrıca Yeşilyurt’un tedavisinin sürdüğü Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Turan, “Bazı alanlarda iz kalma durumu olabilir. Hastamızın şeker hastalığı var, o da kimi zaman bu şekilde yaraları kronik hale dönüştürebiliyor. İltihaba daha çok zemin hazırlayabiliyor. Yarada hijyen durumuna dikkat etmek için de hastaya yatış sonucu aldık. Hastanın suratındaki bazı alanlar derin, üçüncü aşama lezyonlar. İnsanlar bu biçim lazer ve kozmetik uygulamalarının yapılacağı ortamlara fazlaca dikkat etmeli” şeklinde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.