İstanbul’da Ortalama 400 Ton Uyuşturucu Ele Geçirildi

EDDA SÖNMEZ

İstanbul‘da, son 10 günde düzenlenen operasyonlarda çeşitli türde toplam 393 kilo 389 gram uyuşturucu maddeyle 75 bin 360 uyuşturucu niteliği bulunan hap ele geçirilirken, sokak uygulamaları ve operasyonlarda 2 bin 665 şüpheli yakalandı.

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü‘nden meydana getirilen açıklamaya nazaran, Narkotik Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucuyla savaşım çerçevesinde 14 Temmuz ile 28 Temmuz tarihleri içinde operasyonlar düzenledi. Beyoğlu Tarlabaşı ve Çukur mahalleri merkezli başlatılan operasyonlar, Eyüpsultan, Çekmeköy, Zeytinburnu, Avcılar ve Beylikdüzü ilçelerinde sürdürüldü.

Öte taraftan, bir şüphelinin otobüs ile Ankara’ya uyuşturucu madde sevkiyatı yapacağı bilgisine ulaşan polis ekipleri, Ankara’da da belirlenen adreslere değişik tarihlerde operasyon düzenlendi.

229 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Uyuşturucu tacirlerinin “zula evi” olarak kullanıldığı ve piyasaya bu adreslerden narkotik madde sürdüğünü tespit eden polis ekipleri, meydana getirilen aramalarda toplamda 393 kilo 389 gram uyuşturucu madde, 47 bin 596 tane uyuşturucu durumunda hap, 27 bin 764 tane bileşik ecza hap, 12 tabanca, biri AK-47 tipi kalaşnikof olmak suretiyle 2 makinalı tüfek ve ele geçirilen silahlara ilişkin 293 fişek ele geçirildi.

Ayrıca, söz mevzusu tarihler arasındaki sokak uygulamaları ve operasyonlarda yakalanan 2 bin 665 şüpheli hakkında “uyuşturucu yada uyarıcı madde yapım ve ticareti” suçundan adli işlem yapıldığı bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının arkasından adli makamlara sevk edilen bu kişilerden 229’nun tutuklandığı aktarıldı.

Öte taraftan, operasyonlarda ele geçen silahlar ve malzemeler emniyette sergilendi.

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü Narkotik İstanbul 3. Sayfa Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.