İzmir haberi… Buca Belediyesi İşçisin Bulmuş olduğu Cüzdan Sahibine Teslim Edildi

Buca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan Serkan Akdoğan, Mustafa Eren Parkı’ndaki rutin görevi esnasında içinde Veysel Şeker’in dükkan kirasının olduğu yitik cüzdanı bulunca en yakın polis merkezine götürdü. Buca Polis Merkezi Amirliği’ndeki memurların kendisine ulaşmasıyla işten izin alıp cüzdanını teslim almaya gelen Şeker, “Bu şekilde insanoğlu da varmış” diye teşekkür etti.

Dün sabah saat 10.00’da Menderes Mahallesi’ndeki Mustafa Eren Parkı’nda rutin emek verme meydana getiren Buca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü işçisi Serkan Akdoğan, yerde bulmuş olduğu para dolu cüzdanı yetkili mercilere ileterek sahibine ulaştırdı. Bornova’da 2. Endüstri Sitesi’nde oto elektrikçilik işiyle uğraşan Veysel Şeker, içinde 2 bin 200 TL nakit paranın yanı sıra banka kartlarının bulunmuş olduğu cüzdanı teslim alarak teşekkür etti.

“İNSANLIK ÖLMEDİ”

Olayın iyi mi gerçekleştiğini özetleyen işçi Serkan Akdoğan, “Sabah 10.00 sıralarında çalışıyordum. Orada bir cüzdan gördüm. Ilkin çöp zannettim fakat bir cüzdan ve içinde bir tomar para bulunduğunu gördüm. Cüzdanı aldım, müdürüme informasyon verdim” dedi.

Cüzdanın sahibinin bulunması için lüzumlu yasal işlemleri başlatmak suretiyle birim şefi ile Buca Polis Merkezi Amirliği’ne gittiklerini dile getiren Akdoğan, “Yazık günahtır dedim. İnsanlık ölmedi. İhtiyacı vardır. Bir ihtimal kirasıdır, bir ihtimal çocuğunun parasıdır diye düşünerek sahibini bulup teslim etmek istedim. Teslim ettiğim için de oldukça mutluyum” diye konuştu.

“BÖYLE İNSANLAR DA VARMIŞ”

Cüzdanını kaybettiğini dükkana giderken fark ettiğini ifade eden Veysel Şeker de, cüzdanın içinde dükkan kirası ve vasıta vizesi için lüzumlu olan paranın bulunduğunu söylemiş oldu. Ben gelmez diye her şeyi iptal ettim fakat sağ olsun abim. Bu şekilde insanoğlu da varmış. Tanrı razı olsun, bizlere ulaştırdı. Oldukça mutluyum. Noksan olmasın. Yetişti bizlere. Diyecek söz bulamıyorum. Borç aldım aslına bakarsan kirayı öyleki verdim. Şimdi gidip ödeyeceğim” dedi.

Buca Belediyesi Mahalli Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.