Kaşı açılmasına karşın devam edip 12. maçında 12. galibiyetini aldı

– Kaşı açılmasına karşın devam edip 12. maçında 12. galibiyetini aldı

Fırtına” lakaplı genç kick boksçudan müthiş istikrar

Doğan Kılıç : “Benim oldukca zor bir yaşantım var”

KOCAELİ – Kocaeli’de düzenlenen Türk Cumhuriyetleri Internasyonal Ustalaşmış Kick Boks Turnuvası’nda 69 kiloda kemerin sahibi Doğan Kılıç oldu. Kaşı açılmasına karşın maça devam eden ‘Fırtına’ lakaplı başarı göstermiş sporcu, 12. ustalaşmış maçında 12. galibiyetini aldı. Kılıç, “Benim oldukca zor bir yaşantım var. 12’de 12 galibiyeti buna borçluyum. Aslen dövüşmek benim için daha kolay” dedi.

Kocaeli’de düzenlenen Türk Cumhuriyetleri Internasyonal Ustalaşmış Kick Boks Turnuvası’nda 69 kiloda kemerin sahibi Doğan Kılıç oldu. 22 yaşındaki Eskişehirli sporcu, Azerbaycanlı rakibi Vusal Abasov’u devirerek galibiyete uzandı. Kılıç, almış olduğu darbeyle kaşının açılması üstüne doktorun devam etmemesi yönündeki talimata karşın maça devam etti. Mücadeleyi 3-0’lık skorla tamamlayan Kılıç, 12. ustalaşmış maçında 12. galibiyetini aldı. İstikrarlı bir yengi serisi yakalayan ‘Fırtına’ lakaplı sporcu, “Benim oldukca zor bir yaşantım var. 12’de 12 galibiyeti buna borçluyum. Aslen dövüşmek benim için daha kolay” cümlelerine yer verdi.

“Beni internasyonal arenalarda görmüş olacaksınız”

Kaşı açıldıktan sonrasında doktorun uyarısına karşın müsabakayı bitirmeye emin bulunduğunu dile getiren Doğan Kılıç, “Maçta oldukca tutuktum, tam olarak yüzde yüz performans gösteremediğim için üzgünüm. Daha iyi performans sergileyebilirdim, maç daha erken bitebilirdi. Her maç benim için deneyim, oldukca şükür kazandım maçı. Kaşımda bir açılma oldu. Birazcık tedirgin oldum. Tabip devam etmememi söylemiş oldu fakat ben bitirmekte kararlıydım. Şüphesiz beni internasyonal arenalarda, Avrupa’da ve dünyada da görmüş olacaksınız. Sıkı çalışıyorum, yola devam” ifadelerini kullandı.

“Dövüşmek benim için daha kolay”

12 maçlık yengi istikrarının sorulması üstüne Kılıç, “Benim oldukca zor bir yaşantım var. 12’de 12 galibiyeti buna borçluyum. Aslen dövüşmek benim için daha kolay” yanıtını verdi.

Seda Duygu Aygün: “Yengi serisine yenilerini eklemeye devam edeceğiz”

Doğan Kılıç’ın antrenörlüğünü icra eden eski dünya şampiyonu Seda Duygu Aygün ise, “Doğan Kılıç bu müsabakaya oldukca iyi hazırlanarak geldi. Rakibimiz esasen evvel belirlenmişti. 12. müsabakasını kazanmıştır fakat kafa yemesiyle talihsiz bir kaş açılması yaşadı. Ona karşın moralini bozmadan maçı hakkıyla kazanmasını bildi. Önümüzdeki maçlara bakıp inşallah yengi serisine yenilerini eklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Doğan Kılıç Kick Boks Kocaeli Fırtına Spor Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.