Kılıçdaroğlu, 54 liralık fındık alım fiyatını yetersiz buldu: Benim teklifim 72 liraydı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu’da katılmış olduğu toplu açılış töreninde bu yıl için fındık alım fiyatını da deklare etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen yıl 27 lira olan fındık fiyatını bu yıl için 54 liraya çıkardıklarını söylemiş oldu.

Erdoğan, “İktidara geldiğimizde alım fiyatı 1 doların altındaydı. Bu yüzden bir çok bahçe bakımsız kalmıştı. Şimdi 3 doların üstüne çıkardık. 2022 alım sezonunda kabuklu fındığa kilogram başına alan destekli olarak Levant ve Giresun kalite ortalamasını 54 lira olarak açıklıyorum. Bu senenin fındık alım fiyatının ülkemize hayırlı olmasını istiyoruz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamış olduğu fındık alım fiyatına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ilk tepkisini toplumsal medya üstünden yapmış oldu. Twitter’dan paylaşım meydana getiren Kılıçdaroğlu, 54 liralık fiyatı yetersiz buldu.

Kılıçdaroğlu paylaşımında, “Erdoğan’ın ülke vizyonu ‘Bay Kemal, CeHaPe Genel Müdürü, Kemal Pabucu Yarım’ falan… Netice: fındık alım fiyatı 54 TL. Bay Kemal’in teklifi 4 dolar (72 TL) idi. Dolar kuru hala 18 TL. Bundan artık hiç kimseye bir hayır yok. Fındık üreticisi azca sabır, geleceğiz desteğinize!” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım:

Kılıçdaroğlu, 54 liralık fındık alım fiyatını yetersiz buldu: Benim teklifim 72 liraydı

Mesut Şahin
Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com – Iktisat

Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.