Kılıçdaroğlu’na esnaf ziyaretinde PKK tepkisi! Vatandaşın sordurulmuş olduğu soruya bedduayla cevap verdi

TBMM’nin tatilde olması sebebiyle Cumhuriyet Halk Partisi grup toplantılarını her hafta başka bir ilde yapma sonucu aldı. Bu sebeple CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün bulunmuş olduğu Erzurum’da partililerle bir araya gelmiş olarak konuşma yapmasının peşinden esnaf ziyaretinde bulunmuş oldu.

Esnaf ziyareti esnasında bir yurttaş, Kılıçdaroğlu’na HDP ile ittifak yaptığını ileri sürerek tepki gösterdi. CHP’nin böylelikle PKK’ya yandaş çıktığını iddia eden ve 6’lı masada HDP’nin de bulunduğunu söyleyen yurttaş, Kılıçdaroğlu’na “Türkiye’nin kanını emenle iyi mi yandaş çıkarsın?” diye sordu.

Kılıçdaroğlu'na esnaf ziyaretinde PKK tepkisi! Vatandaşın sorduğu soruya bedduayla yanıt verdi

Kılıçdaroğlu ise “Kim PKK’ya yandaş çıkıyorsa, Tanrı belasını versin. Kim çadır mahkemeleri kurduysa, PKK’yı çağrı ettiyse, PKK ile miting yaptıysa, Tanrı belasını versin. Benim dediğimi sen de söyle” diye cevap verdi.

Bu cevap üstüne aynı yurttaş, “O süre niçin onlarla ittifak kuruyorsun 6’lı masada? Direkt çık de ki ‘ben cumhurbaşkanı adayıyım’. Diyemiyorsun” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'na esnaf ziyaretinde PKK tepkisi! Vatandaşın sorduğu soruya bedduayla yanıt verdi

Bu sonucu tek başına veremeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini sürdürerek, “PKK’nın saldırısına uğrayan şahıs benim. Kim uğradı? Ben ayağı yere basmayan yanlış propagandalara inanmam. Öyleki bir şey yok. Mutabık kaldık mı?” dedi. Yurttaş ise “Mutabık kaldık” yanıtını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.