Kısa kolluları dolaba atın, montları çıkarın! Meteoroloji şakır şakır gelecek sağanağın tarihini verdi

Devletimizde sıcak havalardan bunaltan vatandaşları birazcık da olsa sevindiren bir haber geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana gelen son tahminlere gore başta İstanbul ve çevresi olmak suretiyle, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinde bugün, yarın ve cuma sağanak yağış beklendiği ifade edildi.

Meteoroloji’ye gore hava sıcaklıklarında mühim bir değişim olmayacağı, yurdun şimal kesimlerinde mevsim normalleri civarında, öteki yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 aşama üstünde seyredeceği tahmin ediliyor.

Kısa kolluları dolaba atın, montları çıkarın! Meteoroloji gürül gürül gelecek sağanağın tarihini verdi

RÜZGAR YER YER KUVVETLİ OLACAK

Çoğu zaman kuzeyli, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden hafifçe, ara sıra orta kuvvette; Marmara’nın güneybatısı ile Şimal Ege kıyılarında şimal ve kuzeydoğu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda batı ve güneybatı yönlerden güçlü (30-60 km/sa) olarak esmesi planlanıyor.

OLUMSUZLUKLARA KARŞI DİKKAT

Rüzgarın; Marmara’nın güneybatısı ile Şimal Ege kıyılarında şimal ve kuzeydoğu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda batı ve güneybatı yönlerden güçlü (30-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

Sağanak Yağmur Yaşam Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.