Kredi kartı borcu olanların gözü Beştepe’den çıkacak kararda! Masada 3 formül var

Kabine, ağustos ayının ilk toplantısını bugün Beştepe’de gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği görüşmede dar gelirli vatandaşa yönelik yeni destek sunar, takibe düşmüş kredi kartı ve kredi borçları, tahıl koridoru, terörle savaşım ve dış siyaset meseleleri ele alınacak.

Kabine Toplantısı‘nda dar gelirli vatandaşlar için Gömü ve Maliye Bakanlığı ile Hakkaniyet Bakanlığı’nın bir araya gelmiş olarak yürüttükleri çalışmada gelinen son durum masaya yatırılacak. Meydana getirilen emekler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak.

Geçtiğimiz Kabine Toplantısı‘nda KYK borçlarına ilişkin meydana getirilen düzenlemenin arkasından bu kez kredi kartı ve kredi borçlularının ilişkin yapılacak düzenleme gündemde. Düzenleme ile beraber borçların ertelenmesi, yapılandırma ve takip süresini uzatma benzer biçimde formüller üstünde duruluyor.

Kredi kartı borcu olanların gözü Beştepe'den çıkacak kararda! Masada 3 formül var

Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi olan 81 ildeki 150 bin konutlu projenin bilgileri da Kabine Toplantısı‘nda görüşülecek. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, meydana getirilen çalışmalara ilişkin detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktaracak. Konut projesinde vadenin 20 yıl olması beklenirken, projeden dar gelirli vatandaşlar yararlanacak. Yeni projede ek olarak; emekliler, şehit ve gazi yakınlarının yanı sıra gençler ve yeni evlenecekler de ayrı kota sağlanacak. Projeyle beraber vatandaşların kira öder benzer biçimde ev sahibi olması amaçlanıyor.

Kabine Toplantısı‘nda tahıl koridoru oluşturulması için İstanbul’da kurulan Koordinasyon Merkezi’nin yürüttüğü faaliyetler, dış politikadaki gelişmeler ve terörle mücadeleyle beraber Suriye’ye yönelik yeni harekata ilişkin detaylar da ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Kabine Toplantısı sonrası izahat yapması planlanıyor.

Uğur Birdal

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.