Kurtdere Güreşleri 12-13-14 Ağustos’ta yapılacak

12-13-14 Ağustos tarihlerine yapılacak olan Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri öncesi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Yağlı Güreş Birliği Başkanı Yücel Yılmaz ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Ankara’da bir takım ziyarette bulunmuş oldu. Başkanlar, bakanlar, siyasetçiler ve yöneticileri kırmızı dipli mum ile güreşlere çağrı ettiler.

Bu yıl 62. si düzenlenecek olan Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri, 12-13-14 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek. Ortalama 2 bin 500 güreşçinin er meydanına çıkacağı güreşler öncesi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Yağlı Güreş Birliği Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Güreş Ağası Abdullah Altıntaş ile Yağlı Güreş Birliği Organizasyon Komitesi Başkanı Başar Atikbay, Ankara’da bir takım ziyaretlerde bulundular. Ziyaretlerde Başkan Yılmaz, Başkan Orkan, Atikbay ve Altıntaş, kırmızı dipli mum ile bakanlar, siyasetçiler ve yöneticileri geleneksel güreşlere çağrı ettiler.

İlk ziyaret Gençlik ve Spor Bakan Yardımcıları Hamza Yerlikaya ve İhsan Selim Baydaş’a yapılmış oldu. Balıkesir heyeti bakan yardımcılarını 62. Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri’ne çağrı etti.

Başkan Orkan: “Ata sporumuza haiz çıkıyoruz”

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ziyaretler esnasında yapmış olduğu açıklamada; “Ankara’da bir takım ziyarette bulunduk. Kıymetli bakan ve yöneticilerimizi 12-13-14 Ağustos’ta düzenleyeceğimiz Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri’ne çağrı ettik. Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın şehri Karesi’mizde bu mühim kıymeti yaşatıp ata sporumuza haiz çıkarak gelecek nesillere aktarmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Bizlere desteklerini esirgemeyen Yücel Yılmaz Başkanımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Yılmaz: “Yağlı güreş Türk kültürünün mühim bir parçası”

Yağlı güreşin, Türk kültürünün mühim bir parçası bulunduğunu vurgulayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Yağlı Güreş Birliği Başkanı Yücel Yılmaz yağlı güreşleri yaşatmak, kalite ve standartlarını yükseltmek amacıyla Yağlı Güreş Birliği ile Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu’nu kurduklarını beyan etti. Ata sporu yağlı güreşleri güç birliğiyle dünyaya tanıtmak için çaba ettiklerini vurgulayan Başkan Yılmaz, “Hep beraber güreş alanlarını dünyanın en güzel er meydanlarına dönüştürecek, güreşimizi gençlere sevdireceğiz.” açıklamasında bulunmuş oldu.

Kurtdereli Güreşleri’nin Balıkesir ve Türkiye’nin mühim bir markası bulunduğunun altını çizen Başkan Yücel Yılmaz, “12-13-14 Ağustos günlerinde Kurtdere Er Meydanında, Karesi Belediyemiz ile beraber düzenleyeceğimiz 62. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’ne tüm güreşseverleri bekliyoruz” dedi. Başkan Yılmaz ek olarak Ankara’da kendilerini ağırlayan protokole de samimi ev sahiplikleri için teşekkür etti.

Ondan sonra AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Güreş Ağası Abdullah Altıntaş, İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, AK Parti İvrindi İlçe Başkanı Muharrem Akçal ve Yağlı Güreş Birliği Organizasyon Komitesi Başkanı Başar Atikbay ile beraber Kültür ve Gezim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret ederek güreşlere çağrı ettiler. Balıkesir ekibi hemen sonra Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Onur Eroğlu, AK Parti Siyasal ve Hukuki İşler Başkanı Dirimsel Yazıcı, Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadri İnan ve Ankara Balıkesirliler Derneği Servet Camgöz’ü de ziyaret ederek güreşlere çağrı ettiler. – BALIKESİR

İhlas Haber Ajansı / Spor

Yücel Yılmaz Balıkesir Karesi Spor Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.