Maçın arkasından – Abdullah Avcı: “Yoğun bir halde stoper için emek harcama var”

Turkcell Süper Kupa maçında Demir Grup Sivasspor’u 4-0 yenik eden Trabzonspor‘un teknik direktörü Abdullah Avcı, bu başarıyı hak ettiklerini söylemiş oldu.

Avcı, Mustafa Kemal Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan karşılaşmanın arkasından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunmuş oldu.

Planladıkları oyunu ortaya koyduklarını belirten Avcı, “Rakibin oyuncu grubu ve oyunu aynıydı. Bunun üstünden çalışmalarımızı yaptık. Topa haiz olmak bizim için önemliydi. Duran toptan golü bulduk, ikiyi bulduktan sonrasında oyun tamamen elimize geçti. Hak ettiğimiz Süper Kupa finalini kazandık. Sivasspor’u da kutlama ediyorum, Avrupa kupalarında başarılar temenni ediyorum. Senelerdir ligde mükemmel işler yapıyorlar.” ifadelerini kullandı.

“Bizim öncelikli ulaşılabilir hedefimiz Süper Kupa’yı almak, sonrasında da lige iyi bir başlangıç yapmaktı.” diyen Avcı, “Kısa vadede hedefler koymuştuk, ilk hedefimize ulaştık. Cuma günü burada İstanbulspor maçıyla lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Sonrasında Şampiyonlar Ligi hedefine ulaşmak istiyoruz. Bunlara ulaşmak için bugün kazanmak gerekiyordu. Bu kupa lig öncesi iyi bir enerji olacak diye düşünüyorum. Eski adı Cumhurbaşkanlığı Kupası, bugün Süper Kupa… Bugün 10’uncu kupayı aldık. Mükemmel duygular yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Taraftarlara da destekleriiçin teşekkür eden bordo-mavili takımın teknik direktörü, şu şekilde konuştu:

“Geçen yıl iyi bir öykü yazdık fakat onu kapatıyoruz. Yeni bir öykü yazmak için bu başlangıca ihtiyacımız vardı. Bunda en mühim ayaklardan bir tanesi taraftarımız. Müdafa yaptık, saldırı yaptık fakat onlar da sonuna kadar enerjileriyle bizlere destek oldu. Her yıl en büyük geçirme taraftarımızın bizlere vereceği pozitif enerjidir. Onlara burada ve her yerde gösterdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de bizlerden ayrılan Egemen Korkmaz’a. Futbolcu ve alıştırmacı olarak buraya oldukca mühim hizmetleri oldu. Hususi işleri sebebiyle birazcık müsaade istedi. Kalmasını istedik fakat müsaade istedi. Ligde ve bugünkü Süper Kupa’da katkısı var. Caner (Erol) Hoca’nın evladı oldu, ABD’deydi. Tüm çalışmalarını, analizlerini oradan yaparak katkıda bulunmuş oldu. Tüm Trabzon ailesine teşekkür ediyorum. 2022-2023 sezonu bu hafta başlıyor. Her insanın samimi, dürüst, hakemlerin konuşulmadığı, sakatlığın azca olduğu, saygının fazla olduğu bir lig olmasını temenni ediyorum.”

Avcı, Trabzonspor‘da elde ettikleri başarıda organizasyonun önemine vurgu yaparak, “Bu bir organizasyon işi. Bu organizasyonu bana elde eden başkan, yönetim kurulu ve Ertuğrul (Doğan) Bey’e teşekkür ediyorum. Trabzonspor şeklinde büyük bir kulüp daima yarışmıştır. Biz birazcık daha organize ettik. Bu kulübün genetiğinde aslına bakarsan yarışmak var. Ben bu organizasyonu sürekli geliştirmeye çalışıyorum. Ekibimle birlikte kulüpte birçok değişimi de gerçekleştirmek isterim. Taç hocasından, beslenmeye kadar… Olması ihtiyaç duyulan bu. Kalıcı izler bırakıp burayı daha iyi hale getirmek için uğraşıyoruz. Bu imkanları bana Trabzonspor başkanı, yönetim kurulu ve Ertuğrul Bey sağlıyor. Bu şehrin büyük bir enerjisi var. Bunu pozitif kullanmalarını isterim. Her türlü teknolojiden faydalanarak buna katkı sağlıyoruz. Kimi zaman kazanır kimi zaman kaybedersin. Yarın yeni bigün ve yeni bir hedef başlamış olacak. Bugün için hedefi yakaladık. Gelecek hafta lige başlayacağız. Yarından itibaren ona odaklanacağız.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

“Yoğun bir halde stoper için emek harcama var”

Avcı, stoper arayışlarıyla ilgili gelen bir soruya, “Topa haiz olmak, oynamak oldukca mühim. Topu kullanan bir oyuncu olması gerekiyor. Edgar, Vitor profili, biri dengeli, biri süratli uyumu iyiydi. Bugün Dorukhan’ı tercih ettim. Yoğun bir halde stoper için emek harcama var. İki sezondur yüzde 95 transferler bitmiş sezona başladık. Yönetime teşekkür ediyorum. Kimi zaman bir iki aksaklık olabilir. Sekiz tane stoperle görüştük. Birçok şeyle karşılaşabiliyorsun, bu zamana kadar gerçekleşmedi. Bir tane alacağız. Yoğun görüşmeler devam ediyor. Kulübe ve oyuna uygun bir tane tercih edeceğiz. Bu yıl ligde yarış daha sıkıntılı olacak. Fakat ikimiz de geçen yıl rakip yok diye kazanmadık, biz kazanarak devam ettik. Sonuçlara nazaran değil, bu organizasyonu iyi mi büyütüyoruz, o açıdan bakıyorum.” yanıtını verdi.

Abdullah Avcı, “Dries Mertens’le ilgilendiğiniz yönünde haberler var. Bu iddialar doğru mu?” sorusunu, “Mertens kariyeri ve oyunculuğuyla oldukca büyük bir oyuncu. Bizim için ekonomik anlamda ulaşılabilir bir oyuncu şeklinde gözükmüyor.” şeklinde yanıtladı.

Avcı, Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmak istediklerinin altını çizerek, “Ulaşılabilir hedef Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalabilmek. Avrupa’da her takımın organizasyonu var, kolay maç yok. Trabzonspor’un da gücü var. Ümit ederim uzun süre sonrasında play-off’tan gelen ekip oluruz. Türk futbolu, Trabzonspor ve marka kıymeti adına o sahnede olmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu .

Abdullah Avcı, bu yıl başlamasına karar verilen Biriki Lig hakkında, “Bir de Biriki Lig diye bir şey açılıyor. İçeriğinin, şu an itibarıyla uygulamasının doğru olmadığını düşünüyorum. 12 yıl ilkin bunun araştırmasını icra eden bir teknik adamım fakat Biriki Lig’in rekabet içinde olması gerekiyor. Tesislerde Biriki Lig oynanmaz, bu oyuncuya katkı sağlamaz. Uygulaması daha ilkin oldu. 21 Yaş Altı Ligi bir yıl sonrasında kalktı. ‘Biriki Lig’i bugün kuruyoruz, yedi gün sonrasında başlıyoruz.’ demek doğru değil. Biriki Lig, açılımı başka türlü olursa katkı sağlayacağını düşünüyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Tam Vapur Şok Denemeleri Trabzonspor Süper Kupa Sivasspor Spor Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.