Malatya haberleri | Malatya’da meyan şerbetine yoğun ilgi

Malatya‘da hissedilen hava sıcaklığının 40 dereceye ulaşmasının arkasından meyan şerbetine ilgi arttı. Gölet benzer biçimde akarsulara girmenin yasaklandığı kentte sıcaktan bunalan vatandaşların bir kısmı meyan şerbeti içerek serinliyor.

Termometrelerin 37 dereceyi görmüş olduğu Malatya’da hissedilen ısı 40 dereceyi bulurken, sıcaklardan bunalan Malatyalılar kendini dışarı attı. Şehir genelinde yaşanmış olan boğulma vakalarının önüne geçilebilmesi için dere, gölet, akarsulara serinleme yada yüzme amaçlı girilmesinin de yasaklandığı kentte vatandaşlardan bazıları kendilerini gölgenin altına atarak, bazıları da çeşmelerde yüzüne ve başına su dökerek serinlemeye çalışırken, bazıları ise meyan şerbeti içerek serinlemeye çalışıyor.

Soykan Parkı’nda meyan şerbeti satışı icra eden Osman Usta, tesirini arttıran hava sıcaklıkları sebebiyle satışlarının attığını belirterek, sıhhat açısında da oldukça yararlı olan meyan şerbetinin sıcak havalarda serinlemek için tercih edilen mühim bir içecek bulunduğunu söylemiş oldu.

İşleri sebebiyle dışarı çıkmak zorunda olan bazı vatandaşlar ise yapacakları oldukca fazla bir şeyin olmadığını aktararak meyan şerbeti içerek serinlemeye çalıştıklarını ifade ederken, şehir genelinde etkili olan sıcaklıkların bir süre daha tesirini sürdürmesi umut ediliyor. – MALATYA

İhlas Haber Ajansı / Mahalli

Malatya Mahalli Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.