Mardin 3. sayfa haberleri | Mardin’de oto hırsızlarını güvenlik kameraları ele verdi

Mardin‘de oto hırsızlarını güvenlik kameraları ele verdi

MARDİN – Mardin’in Kızıltepe ilçesinde polis ekipleri, oto hırsızlığı suç duyurusu üstüne emek verme başlattı. Takımlar {güvenlik kamerası} görüntülerinden şüpheli O.D. ve M.E.Ö.’yi gözaltına aldı.

Kızıltepe İlçe Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Ofis ekipleri, Fırat Mahallesi 415 Sokak üstünde yaşanılan oto hırsızlığı vakası ile ilgili emek verme başlattı. Güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri vakası gerçekleştiren şüpheli O.D. ve M.E.Ö. bulunduğunu tespit etti. Takımlar şüphelilerin oto hırsızlığı suçundan fazlaca sayıda kabahat kaydı bulunduğunu belirledi. Takımlar, şahısların teminine yönelik çalışmalarda her iki şahsın da Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilinde ikamet ettiklerini tespit etti. Kızıltepe Asayiş Ofis Amirliği ekipleri Ceylanpınar’da şahısların ikametinde arama yapmış oldu ve arama sonucunda O.D. adlı şüpheli evinde yakalandı öteki şüpheli kişi M.E.Ö. ise Viranşehir ilçesinde yakalandı.

Şahıslar emniyette vermiş oldukları ifadelerinden 47 DE 162 plaka otomobili Kızıltepe kazasından düz kontak yöntemiyle çalıştırarak çaldıklarını ve aracı Viranşehir ilçesinde A.Ç. adlı şahsa 5 bin TL karşılığında sattıklarını beyan etti. Aracı satın alan şahısla beraber Kızıltepe’ye getirilen şüpheli şahısların lüzumlu yasal işlemleri için adliyeye sevk edilmiş olduğu öğrenildi.

Kızıltepe Hisarcık Mardin 3. Sayfa Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.