O Tabip FETÖ soruşturmasından ihraç edildi

14 Mart tarihinde Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil serviste görevli icapçı Tabip Tahir Tarımer, Uzman Çavuş ile yaşadıkları arbede sonrası darp edildiğini iddia etmiş, güvenlik kamera kayıtlarının ortaya çıkmasından sonrasında da darp edilen kendisi değil, Uzman Çavuşun olduğu ortaya çıkmıştı.

Vaka sonrası hem yönetimsel, hem de adli soruşturma başlatılırken, hekim hakkında FETÖ/PDY soruşturması da başlatılarak 2 ay süre ile geçici olarak açığa alınmıştı. Dr. Tahir Tarımer hakkında başlatılan FETÖ/PDY soruşturması tamamlanırken, Sıhhat Bakanlığı tarafınca hekim görevinden ihraç edildi.

Alkışlanarak taburcu edilmişti

Bigün sonrasında kamuoyuna ‘Uzman Çavuş’tan Doktora darp’ iddiası ile hastane acil servis önünde hekimler tarafınca izahat yapılmış oldu. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı vakayla ilgili soruşturma başlatıldığını deklare etti. Uzman Çavuş Ali Aladağlı’nın Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrah Servisinde ameliyatının yapılmasının arkasından taburcu olurken ortalama 20-25 kişilik hastane mensubu tarafınca alkışlarla protesto edilerek hastaneden taburcu edildi.

{Güvenlik kamerası} doktorun yalanını ortaya çıkardı

Muğla’da yaşanmış olan vakalara ilişkin güvenlik kameralarının ortaya çıkması ile gerçekler ortaya çıktı. Güvenlik kamera kayıtlarında acil serviste yaşanmış olan darp vakasının Uzman Çavuş tarafınca gerçekleştirilmediği Uzman Çavuş’un fiziki saldırıya uğramış olduğu görüldü. – MUĞLA

Muğla 3. Sayfa Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.