Ordu haberleri: İsrail ordusu, Gazze’den 160 roket fırlatıldığını deklare etti

İsrail ordusu, dün akşam saatlerinde hücum başlatmış olduğu kuşatım altındaki Gazze Şeridi’nde İslami Cihad’a ilişik olduğu sebebi öne sürülerek 30 hedefi vurduğunu ve Gazze’den İsrail‘e doğru 160 roket fırlatıldığını deklare etti.

Ordu sözcülüğünden meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, İsrail ordusuna ilişik tayyare ve tanklar, “roket fırlatma üniteleri, altı tabanca üretim atölyesi ve İslami Cihad gözlem noktaları” olduğu sebebi öne sürülerek Gazze içinde 30 noktayı vurdu.

Ordu, Gazze şeridinden İsrail’e doğru 160 kadar roket fırlatıldığını, hava müdafa sistemlerinin 60 kadar füzeyi imha ettiğini duyurdu.

Ordu Sözcüsü Ran Kochav, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, ordunun “Gazze’ye yönelik operasyonun yedi gün sürmesine hazırlandığını” ve İsrail’in şu anda bir ateşkes görüşmesi yürütmediğini paylaştı.

Bu sırada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yakın bazı şehirlerinde hücum sirenlerinin çaldırmış olduğu bildirildi. Tel Aviv civarlarındaki Rishon LeTsiyon bölgesindeki kumsalın bugün kapatılmış olduğu aktarıldı.

Güneydeki Eshkol bölgesine bir ahırın yakınlarına roket şarapnel parçasının düşmüş olduğu ve bir İsraillinin hafifçe yaralandığı, ayakta tedavi edilmiş olduğu bildirildi.

-İslami Cihad: İsrail’e doğru tekrardan roket atıldı

Gazze içindeki Filistinli direniş örgütü İslami Cihad’ın silahlı kanadı Kudüs Seriyyeleri bugün yapmış olduğu yazılı açıklamada, İsrail’e doğru yeni bir tur roket attıklarını deklare etti.

Kudüs Seriyyeleri, bazı askeri noktaları hedef aldıklarını, İsrail’in saldırılarına karşı roket ve havanlarla karşılık verdiklerini duyurdu.

-İsrail ordusu, Gazze’ye saldırılarına ikinci günde devam ediyor

İsrail ordusu, İslami Cihad’a ilişik noktaları hedef alacağı sebebi öne sürülerek dün kuşatım altındaki Gazze şeridine başlatmış olduğu saldırıya ikinci gününde de devam ettiğini duyurdu.

Filistin Sıhhat Bakanlığından meydana getirilen yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’ye düzenlemiş olduğu saldırılarda aralarında 5 yaşlarında bir çocuk, 23 yaşlarında bir kadının da bulunmuş olduğu 11 Filistinlinin yaşamını kaybetmiş olduğu, 80 sivilin yaralandığı aktarıldı.

İsrail’in dün meydana gelen saldırılarında, İslami Cihad’ın önde gelen yöneticilerinden Cabir et-Teysiri’nin öldürülmüş olduğu bildirilmişti.

İslami Cihad’ın askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri de İsrail’in saldırılarına karşılık, Gazze Şeridi’nin çevresi, Tel Aviv ve merkezdeki şehirlere doğru 100 roket fırlatıldığını duyurmuştu.

İsrail Gazze Ordu Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.