PKK’ya yönelik “Temizleme 2” operasyonu! 15 Ağustos’u kana bulayacaklardı

MERSİN’de 15 Ağustos’ta fiil hazırlığı içinde olan terör örgütü PKK’lı 5 şüpheliye yönelik, “Temizleme 2” operasyonu başlatıldı.

Abone ol

Edinilen bilgiye gore, Mersin İl Güvenlik Müdürlüğü Terörle Savaşım ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK terör örgütünün ilk eylemi olan 15 Ağustos’un yıl dönümünde fiil hazırlığında olan şahısları takibe aldı. Bu çerçevede meydana getirilen çalışmalarda, 5 şüpheli tespit edildi.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca, şahıslar hakkında gözaltına sonucu verildi. Bu sabah düğmeye basan takımlar, şafak vakti “Temizleme 2” operasyonu düzenledi.

Hususi harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda, adreslere koçbaşı kullanılarak girildi. Dronun da kullanıldığı operasyona ortalama 250 polis katıldı. Hususi harekat polisleri, operasyon meydana getirilen bölgelerdeki sokak giriş ve çıkışlarında uzun namlulu silahlarla tedbir aldı.

Şahısların 2015-2016 yıllarında terör örgütü adına vasıta kundaklama; molotoflu ve taşlı hücum vakalarına karıştıkları ve bu suçlardan dolayı terör örgütü suçlarından işlem gördükleri belirlendi.

Ekiplerin, adreslerdeki aramaları devam ediyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.