RTÜK, Netflix’in o yapımı hakkında araştırma başlattı

RTÜK, Netflix’in çocuk ve gençleri negatif etkileyen Jurassic World Kretase Kampı adlı yapımı hakkında araştırma başlattı.

Abone ol

RTÜK, Netflix’in çocuk ve gençleri negatif etkileyen Jurassic World Kretase Kampı adlı yapımı hakkında araştırma başlattı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “RTÜK olarak dijital platformları yakından takip ediyoruz. Çocuk ve gençleri negatif etkileyebilecek, değerlerimizi hiçe sayan içeriklere müsaade etmemekte kararlıyız. Bu bilinçle, Netflix platformunda gösterilen Jurassic World Kretase Kampı adlı yapım hakkında araştırma başlatılmıştır” açıklamasını yapmış oldu.

Netflix ile Hollywood’un eşcinsellik propagandası tüm dünya tarafınca kaygı ile izleniyor. Terbiye karşıtı yayınlarıyla devamlı adından söz ettiren film platformları, dayattıkları sapkın yaşam tarzıyla yüzlerce çocuğun ruh sağlığıyla oynuyor.

Çocuk dizisinde lgbt skandalı 
Milyarlarca dolarlık bütçelerle desteklenen bu tür yapımların ana hedefinde çocuklar ve ahlaksız ideolojilere karşı çıkan anne babalar var. Netflix’in çocuklar üstünde terbiye bozan bir skandalı da Jurassic World Kretase Kampı adlı çocuk dizisi oldu.

Dinozorların insanları yediği sahneleri göstermiyor olsa da son sezonda yaşanılan arkadaşlıklar başka seviyeye çıkarılıp dizideki Sammy ve Yaz karakterleri birbirlerine aşık oluyor. 5. Sürem 18. Bölüm ise ufaklıklara açık bir halde öpüşme sahnesi gösteriliyor.

Beyaz perdenin usta adı Steven Spielberg ve meşhur yazar Michael Crichton’ın dijital çocuk dizisi, gösterilen 5. sezonu ile büyük eleştiri topladı. ABD yapımı animasyon, bilimkurgu, aksiyon-macera türündeki çocuk dizisinde +18 sahnelere yer verilmesi tepki çekti.

Netflix, mevzuya dair hemen hemen bir izahat yapmazken, Jurassic World Kretase Kampı 5. sezonu ile toplumsal medyada da yankı uyandırdı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.