Savcı Sayan’dan uzun namlulu silahlı korumalarla ilgili izahat

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, silahlı kişilerle yürümüş olduğu görüntülerine ilişkin konuştu. Kendisinin ve yardımcılarının o gün saldırıya uğradığını belirten Sayan, “Beni korumakla görevli dostlar beni güvenli bir alana çekmek için uğraştılar. Bizim kendi çekimimizde orada bir tabanca görünmüş, devletin silahı.” dedi.

Abone ol

Ağrı’da, ekibiyle birlikte denetim yapmış olduğu sırada saldıraya uğrayan ve ekibindeki bazı kişilerin darp edilmiş olduğu olayım peşinden toplumsal medyada hedef olarak gösterilen Belediye Başkanı Savcı Sayan, kendisiyle ilgili ortaya atılan iddiaları yapmış olduğu açıklamada yalan olduğunu beyan etti.

“PKK’nın silahından rahatsız olmayanlar onları alkışlayanlar devletin silahından rahatsız olmuşlar”
Başkan Sayan oyuna gelmeyeceklerini ifade ederek, “İki gündür bazı medya kuruluşları tarafınca linç ediliyorum. Elimde silahla Ağrı sokaklarında dolaştığım söyleniyor. Kıymetli dostlar Ağrı’nın sokaklarında hiçbir vakit silahla dolaşmam. Yürekli bir kardeşiniz ve terörün hedefinde olan bir başkanınızım. Devlet benim tüm güvenliğimi sağlıyor. Ağrı’da aslına bakarsan terör adına bir şey kalmadı, devletimiz hepsini temizledi. Biz o gün talihsiz bir vaka yaşadık. Ben, belediye başkan yardımcımız ve yanımızdaki ekip saldırıya uğradık. Belediye başkan yardımcım darp edildi, yanımdaki insanoğlu darp edildi. Beni korumakla görevli dostlar beni güvenli bir alana çekmek için uğraştılar. Bizim kendi çekimimizde orada bir tabanca görünmüş, devletin silahı. PKK’nın silahından rahatsız olmayanlar onları alkışlayanlar devletin silahından rahatsız olmuşlar. Bunu oldukça önemsemiyoruz fakat Türk halkının vicdanını rahatlatmak için izahat yapıyorum, onları muhatap aldığımdan değil. Olayın aslı budur. Ondan sonra bunu Kılıçdaroğlu’nun gelişiyle ilişkilendirdiler. Dediler ki Kılıçdaroğlu bigün sonrasında Ağrı’ya gelecek, Savcı Sayan da onu korkutmak için tabanca gösterdi. Asla bu tarz bir olay yok. Kılıçdaroğlu ulaşmadan önce CHP il başkanını aradım, milletvekilini aradım. Genel başkan geliyor bir ihtiyacınız var mı ve onu çaya da çağrı ediyorum. Biz misafirperver bir milletin evladıyız. Bundan derhal sonrasında CHP il gençlik kolları bir izahat yapmış oldu ve eğer Kılıçdaroğlu’na bir şey olursa sorumlusu Savcı Sayan’dır diye. Dostlar biz oyuna gelmedik, tüm her şey bundan ibaret. Vicdanınız rahat olsun.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.