Sayıştay Başsavcılığı’na Ulusal Müdafa Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Altıntaş atandı

Sayıştay Başsavcılığıyla ilgili atama sonucu Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla piyasaya sürülen karara gore, göreve Ulusal Müdafa Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Altıntaş atandı.

Resmi Gazete piyasaya sürülen kararda şu ifadeler kullanıldı:

Sayıştay Başsavcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince Ulusal Müdafa Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Altıntaş atanmıştır.”

Sayıştay Başsavcılığı'na Milli Savunma Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Altıntaş atandı

İSMAİL ALTINTAŞ KİMDİR?

8.1.1968 tarihinde Bolu Merkez Ahmetler Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde, Ortaokul ve Liseyi Bolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1990 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1991 senesinde Sayıştay da Denetçi Yardımcısı olarak göreve başladı. 2003 yılına kadar Sayıştay’da Denetçi ve Baş Denetçi olarak vazife yapmış oldu. Bu zamanda çeşitli Genel (Defterdarlık, Askeri Saymanlık, Mal Müdürlüğü) ve Katma (DSİ, Karayolları, Üniversite) Bütçeli kuruluşlar ile Belediye ve Döner Ana para Hesaplarının Denetiminde vazife aldı. 2003 Yılı başlangıcında geçici olarak Başbakanlıkta göreve getirildi ve bu sürede Sıhhat Bakan Danışmanlığı görevinde bulunmuş oldu. 4.7.2003 tarihinde Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İdari ve Mali işler Daire Başkanlığı görevine atandı.

08.09.2014 evveliyatına kadar bu görevinin yanında TÜGSAŞ Türkiye Gübre Fabrikaları AŞ., ERDEMİR Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş., Sümer Tüm ortaklık A.Ş., Hidrojen Peroksit A.Ş. Yönetim Kurulu üyelikleri ile Eskişehir Osmangazi EDAŞ, Van Gölü EDAŞ ve İzmir Gediz EDAŞ Yönetim Kurulu Başkanlıkları görevlerinde bulunmuş oldu. Bu görevlerin yanı sıra; Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Yardımlaşma, Dayanışma ve Araştırma Vakfı’nda 1997 – 2000 yılları aralığında Yönetim Kurulu, Mali Hukuk Dergisi Gösterim Kurulu ve Sayıştay Denetçileri Derneği üyeliklerinde bulunmuş olup, 2009 yılından bu tarafa da Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Yardımlaşma, Dayanışma ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. 2007 senesinde 61. Dönem olarak üst düzey bürokratlara verilen Ulusal Güvenlik Akademisi eğitimini tamamladı. Yeminli Mali Müşavirlik Belgesine de haiz olup Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası üyesidir. 08.09.2014 tarihinde Kamu Denetçiliği Kurumu Genel Sekreteri olarak atandı.

07.06.2016 tarihinde Uzman Denetçi olarak Sayıştay da ki görevine yeniden başladı. 08.06.2016 tarihinde Bölüm Başkanı olarak göreve getirildi. Bölüm Başkanlığı görevini yürütürken 28 Eylül 2016 tarihindeki 29841 sayılı Resmi Gazete piyasaya sürülen Ulusal Müdafa Bakanlığının 2016/675 sayılı sonucu ile Bakanlığın Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü oldu. Altıntaş, evli ve iki çocuklu olup, yabancı dili İngilizce ve Arapçadır.

Sayıştay Başsavcılığı'na Milli Savunma Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Altıntaş atandı

Ulusal Müdafa Bakanlığı Sayıştay Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.