Siirt mahalli haberleri | Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu köyde vatandaşlarla bir araya geldi

Siirt Valisi ve Belediye Başkanvekili Osman Hacıbektaşoğlu, bununla beraber İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin ile beraber Pervari ilçesine bağlı Beğendik beldesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

İlk olarak Beğendik Jandarma Karakol Komutanlığını ziyaret eden Vali Hacıbektaşoğlu, merasim mangasını selamlayarak Mehmetçikle söyleşi etti. Vali Hacıbektaşoğlu Beğendik beldesinde pikniğe giden ve Müküs Çayı’na düşen arkadaşını kurtarmak isterken akıntıya kapılarak kaybolan hemşire Eyüp Güneş ile ilgili meydana getirilen arama-kurtarma emek harcamaları hakkında yetkililerden data aldı.

Vali Hacıbektaşoğlu, sonrasında arama çalışmalarının devam etmiş olduğu Beğendik beldesinde hemşire Güneş’in babası Aydın Güneş ve yakınlarını ziyaret etti.

Vali Hacıbektaşoğlu, bölgeye sevk edilen jandarma ve emniyete ilişkin su altı ekipleri, UMKE, jandarma ve güvenlik korucuları belirlenen program dahilinde arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Arama-kurtarma çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Hacıbektaşoğlu, “Eyüp kardeşimizin bulunması için devletin tüm olanak ve kabiliyetlerinin seferber edilmiştir” dedi.

Vali Hacıbektaşoğlu, sonrasında Belde sakinleriyle bir araya gelmiş olarak, problem ve taleplerini dinledi. Çocuklarla söyleşi ederek, yakından ilgilendi. – SİİRT

İhlas Haber Ajansı / Mahalli

Osman Hacıbektaşoğlu Jandarma Pervari Siirt Mahalli Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.