Son Dakika | BURSA-MEVSİMLİK İŞÇİLERİN BİR KADINA LAF ATTIĞI İDDİASI MAHALLEYİ KARIŞTIRDI; 2’Sİ POLİS, 2’Sİ BEKÇİ 6 YARALI

BURSA’da, mevsimlik işçilerin evli ve çocuklu bir hanıma söz attığı iddiasıyla toplanan ortalama 200 kişilik mahalle sakini ile mevsimlik işçiler içinde tabanca, bıçak, sopa ve taşların da kullanıldığı kavga çıktı. Polis, kalabalığı havaya ateş açarak dağıtmaya çalışırken vakada 2’si polis, 2’si bekçi toplam 6 şahıs yaralandı. Çevik kuvvet bölgede geniş güvenlik önlemi alırken, kamyonetlere bindirilen mevsimlik işçiler bölgeden polis kortejiyle çıkartıldı.

Vaka, saat 22.30 sıralarında Gürsu ilçesi, Kurtuluş Mahallesi’nde meydana geldi. Girne Sokak üstünde bulunan bir inşaatta kalan mevsimlik işçilerin, evli ve çocuklu bir hanıma söz attığı iddiası, mahallelinin toplanmasına niçin oldu. Mahalleli bir grup ile işçiler içinde çıkan münakaşa, tabanca, bıçak, sopa ve taşların da kullanıldığı kavgaya dönüşürken, mevsimlik işçilerden Sinan Garan ve Harun Bişkin (17) bacağından bıçaklanarak yaralandı. Olayın peşinden inşaata kaçan mevsimlik işçiler ise ortalama 200 kişilik gruba taş ve tuğla atarak hücum etti. Mahalleli de işçilere silahla karşılık verdi. İhbar üstüne vaka yerine fazlaca sayıda polis ve bekçi sevk edildi.

2 POLİS İLE 2 GECE BEKÇİSİ YARALANDI

Vaka yerine gelen polis ve bekçiler tarafları dağıtmak için yoğun çaba sarf ederken, inşaattan atılan tuğlalar polis memuru Zafer Ö. (43) ve trafik polisi Rüstem T. ile gece bekçisi Uğur K. (30) ve Bahattin Erbil O.’ya isabet edip, yaralanmalarına niçin oldu. Polis, bunun üstüne havaya uyarı ateşi açıp, kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

ÇEVİK KUVVET EKİPLERİ BÖLGEDE GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

Ekiplerin isteği üstüne bölgeye fazlaca sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Çevik kuvvet ekiplerin bölgede geniş güvenlik önlemi alması üstüne, vaka yerine gelen sıhhat ekipleri yaralılara müdahalede bulunmuş oldu. Sıhhat ekiplerince vaka yerinde ilk müdahalesi meydana getirilen 2 polis, 2 gece bekçisi ve 2 mevsimlik işçi, çevredeki hastanelere kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralıların durumunun iyi olduğu öğrenildi.

MEVSİMLİK İŞÇİLER POLİS KORTEJİYLE MAHALLEDEN ÇIKARTILDI

Öte taraftan bina kapısının önüne getirilen kamyonetlere bindirilen mevsimlik işçiler, polis kortejiyle mahalleden çıkartılarak emniyete götürüldü. Vaka incelemede bulunan polis ekipleri, şüphelilerin belirlenmesi için emek harcama başlattı. Vakayla ilgili başlatılan araştırma sürdürülüyor.

kavga Güncel Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.