Son dakika gündem: Ankara’da Üç Alevi Kurumuna Hücum. Ankara Güvenlik Müdürlüğü: “Üç Vakası da A.O.K. İsimli Şahsın Gerçekleştirdiği Tespit Edilmiş, Kişi Gözaltına…

Ankara‘da Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi, Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi’ne hücum düzenlendi. Ankara Güvenlik Müdürlüğü, “Her üç vakası da A.O.K. adlı şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiş, şüpheli kişi kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmıştır” açıklamasını yapmış oldu.

Ankara Mamak’ta, bugün saat 14.30 sıralarında Şah-ı Merdan Cemevi’nde yakarma esnasında bir şahıs elindeki sandalyeleri cemevi dedesinin olduğu yere doğru fırlattı. Saldırganın fırlattığı sandalyelerden biri cemevinde oturan bir yurttaşın başına geldi. Saldırgan hemen sonra cemevinden koşarak uzaklaştı. Vaka anı {güvenlik kamerası} tarafınca kaydedildi.

Bugün saat 16.30 sıralarında Ankara’daki Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi’nin ve Ana Fatma Cemevi’nin de saldırıya uğramış olduğu öğrenildi.

Ankara Güvenlik Müdürlüğü, üç vakada da saldırganın aynı şahıs bulunduğunu deklare etti Meydana getirilen izahat şu şekilde:

“30.07.2022 günü ilimiz Çankaya ilçesinde bulunan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi, Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi’nde ızrar mevzusu meydana gelmiştir. Mevzuyla ilgili çabuk meydana getirilen emekler neticesinde, her üç vakası da A.O.K. adlı şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiş, şüpheli kişi kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmıştır.”

Ankara Güvenlik Müdürlüğü Ankara Güncel Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.