Son dakika haber… Fatih Erbakan: “ABD-İsrail terör devletini engellemek için Suriyelilerin gönderilmesi koşul”

Tekrardan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ABD ve İsrail’in Suriye’nin kuzeyinde bir terör devleti oluşturmak istediklerini ve alandaki boşluğun bu amaca hizmet ettiğini belirterek, “ABD-İsrail terör devletini engellemek için Suriyelilerin gönderilmesi koşul” dedi.

Tekrardan Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, katılmış olduğu bir tv programında iç ve dış politikaya dair açıklamalar yapmış oldu. Erbakan. seçime 10 aya yakın bir vakit kala halkın merak etmiş olduğu ittifaklar mevzusuna ilişkin, “Ölüm haricinde hiçbir şey kati değil. Seçime kısa sürede 6’lı masanın çatırtılarının artması yada dağılması söz mevzusu olduğunda başka bir alternatif olabilir. Seçmen kitlesi birbirine yakın partilerden bir ittifak doğabilir. Gelecek Partisi, Mutluluk Partisi, Büyük Birlik Partisi ile bir araya gelinebilir. Sadece aslolan hedefimiz ne masa başındakilerle ne de kasa başındakilerle seçime tek başımıza Tekrardan Refah Partisi olarak girmektir. Seçmenden de bu duruşumuzdan dolayı pozitif dönüş alıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bizim baraj problemimiz yok”

Tekrardan Refah Partisi’nin baraj problemi olmadığını vurgulayan Erbakan şöyleki devam etti:

“Bizim akademisyenler nezaretinde yaptırdığımız gb ankette yüzde 9,5 ve 10,5 arası sonuca ulaştık. Bizim baraj problemimiz yok. Seçime kadar da 500 bin üyeye hızla ulaşacağız ve bunu kanıtlama etmiş olacağız. Mecliste yer edinen ve anketlerde yüzde 20 gösterilen partiler kadar üye sayımız olmuş olacak ve dolayısıyla bizim de baraj problemimiz olmadığı görülecektir. Öteki anketler bizi yüzde üç gösteriyorlar en fazla şu sebeple anket için ararken seçeneklerde Tekrardan Refah Partisi’ni saymıyorlar, Tekrardan Refah Partisi diyeni kararsızlara ekliyorlar.”

“ABD-İsrail terör devletini engellemek için Suriyelilerin gönderilmesi koşul”

Ekonomiden sonrasında ülke gündemini en oldukca işgal eden ikinci mevzunun olan ‘sığınmacılar’ bulunduğunu belirten Erbakan, sığınmacıların ülkelerine bir an evvel dönmesinin ABD ve İsrail’in şimal Suriye’deki terör devleti planına engel olunması açısından ehemmiyet arz ettiğini belirterek, “ABD-İsrail terör devletini engellemek için Suriyelilerin gönderilmesi koşul. Bir an evvel derken sabahtan akşama, bugünden yarına otobüsler gönderelim demiyoruz. Bu mevzuda iktidarın Suriye yönetimi ile bir an ilkin masaya oturması lazım ve mültecilerin dönüşü için oradaki şartların uygun hale getirilmesi lazım. İran yönetimi de aracı olmaya hazır. Bunun artık başka çaresi yok. Burada doğal mühim olan nokta şu can güvenliğinin temin edilmesidir. Esad’ın dönmeleri ile ilgili pozitif çağrıları var. İnatlaşmayı bırakıp ekonomik ve toplumsal açıdan mültecilerin dönüşü ilgili bir an evvel bir plan program oluşturulmalıdır. Hep şunu söylüyoruz, ‘Bülbülü altın kafese koymuşlar illa vatanım demiş’ ben çoğunluğun da dönmek istediğini düşünüyorum” açıklamasında bulunmuş oldu. – ANKARA

Refah Partisi Fatih Erbakan İsrail Siyaset Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.