Son dakika haber | Rıza Çalımbay: “Tek hedefimiz kupayı kazanmak”

Rıza Çalımbay : “Tek hedefimiz kupayı kazanmak”

Sivasspor Kaptanı Hakan Arslan :

“Başlangıcı Süper Kupa ile yapmak istiyoruz”

İSTANBUL – Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, tek hedeflerinin Süper Kupa’yı kazanmak bulunduğunu söylemiş oldu.

Turkcell Süper Kupa Final müsabakasında Trabzonspor ile karşı karşıya gelecek olan Sivasspor’da teknik direktör Rıza Çalımbay ve kaptan Hakan Arslan basın toplantısında açıklamalarda bulunmuş oldu. Çalımbay, yeni sürem öncesi tüm takımlara başarı dileyerek, “Muhteşem şekilde geçmesini istiyoruz. 3 senedir Avrupa’ya gidiyoruz. İnşallah bu yıl de istiyoruz. Bu kupaları oynamak mühim bir şey. Ligin sonunda bu şekilde yönetim ve toplum açısından muhteşem bir şey taşıyor. Kazanmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Güzel şekilde lige adım atmak istiyorsak iyi bir halde oynamamız gerekiyor. Tek hedefimiz kazanmak” şeklinde konuştu.

“İyi bir kadro kuramazsak hem Avrupa’da hem ligde sorun yaşarız”

2 etaplı bir kamp periyodu geçirdiklerinin altını çizen Rıza Çalımbay, “Emek harcama açısından asla sorun yaşamadık tek yaşadığımız sorun alternatifsiz kaldık. Bu maçlara yetiştirebileceğimizi düşünüyorum. Geçirme yapmamız gerekiyor. Biz hem Avrupa hem de ligde oynuyoruz. Ligde 2. haftadan sonrasında Avrupa Kupası oynayacağız. Biz iyi bir kadro kurmazsak hem Avrupa hem ligde sorun yaşarız. Bir an ilkin eksiklerimizi tamamlarız. Gidenlerin yerine alırsak alternatifli kadro oluruz” değerlendirmesini yapmış oldu.

Hakan Arslan: “Başlangıcı Süper Kupa ile yapmak istiyoruz”

Sivasspor ekip kaptanı Hakan Arslan ise Süper Kupa’yı almak için ekip olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “İlk kez Türkiye Kupası finalini burada oynadık. Sezonu kupayla bitirdik. Başlangıcı da Süper Kupa ile yapmak istiyoruz. Rakip kuvvetli fakat ikimiz de kendimizi biliyoruz. Kupayı kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ümit ederim gene bir ilke imza atarız” diye konuştu.

“Bugüne dek üstüne koyarak devam ettik”

Hakan Arslan, son yıllarda yakaladıkları istikrarlı gidişat hakkında yöneltilen soruya “Bilhassa 3 senedir üst üste Avrupa kupalarında ülkemizi temsil ediyoruz. Ligde iyi gidişatımız oldu. Son olarak Türkiye kupasıyla bunu taçlandırdık. Çeşitli kategorilere ayırabiliriz fakat en önemlisi Rıza Çalımbay. 3 yıl ilkin geldiği günden beri bugüne dek üstüne koyarak devam ettik. Bir diğeri yönetim. Gerek ödemeler olsun öteki şartlar olsun. Kulübümüzdeki yerli oyuncuların fazlalığı diyebilirim. Yerli oyuncular var, karakterli oyuncular var. Yabancı arkadaşlarımız da aynı şekilde. Senelerden beri oynayan yerli oyuncuların haiz çıkması etmendir” yanıtını verdi.

Rıza Çalımbay Hakan Arslan Süper Kupa Sivasspor Spor Güncel Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.