Suyunu kullandığı iş yerinin önüne parayla beraber bir de not bırakıp helallik istedi

Yalova- Bursa kara yolundaki kapalı bir iş yerinin önünden geçen kimliği hemen hemen öğrenilemeyen bir şahıs, dükkanın çeşmesine bağlı hortumu kullanarak elini yüzünü yıkadı.

“KULLANMAK ZORUNDA KALDIM, HAKKINIZI HELAL EDİN”

Kullandığı su için iş yeri önüne “Ağabey, suyunuzu kullanmak zorunda kaldım, helal edin” yazılı not ile 10 lira bıraktı. Vatandaşın duyarlı hareketi, güvenlik kameralarınca kaydedildi.

“BİZLERİ DUYGULANDIRDI”

İş yeri sahibi Metehan Çamçınarlı, sabah işe geldiklerinde dükkan önünde bir not ve 10 lira bulduklarını belirterek, şunları söylemiş oldu: “Sabah iş yerimize geldiğimizde üstünde ‘Ağabey, suyunuzu kullanmak zorunda kaldım, helal edin’ yazılı not ile beraber 10 lira gördük. Kamera kayıtlarından baktık. Sabah saat 09.00 ila 10.00 içinde dükkanımızın önündeki hortumdan su kullanılmış. Notta helallik isteyen yurttaş şeklinde güzel yürekli insanların olması bizleri duygulandırdı. Helali hoş olsun, insanlığın ölmediğini ve helal ile haramı düşünen insanların olması gurur verici. Suyumuzu kullanan vatandaşımızı dükkanımıza çay içmeye de bekleriz, hakkımız helal olsun.”

Yalova Bursa su Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.