TBMM Başkanı Şentop’tan CHP’li Engin Altay’ın eleştirilerine tepki: Siyasette tehdit, hile olmaz

TBMM Genel Kurulu, CHP milletvekillerinin sıhhat çalışanlarının problemlerine ilişkin genel görüşme açılması talebi üstüne Meclis Başkanı Mustafa Şentop tarafınca muhteşem toplantıya çağrıldı. Sadece Meclis, AK Parti, MHP ve HDP vekillerinin katılmaması sonucu lüzumlu çoğunluk sağlanamadığı için toplanamadı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Başkanı Şentop’un AK Parti gözüyle meseleye baktığını iddia ederek “AK Parti siyaseten bazı hamleler yapabilir, bizim çağrımızı sabote edebilir fakat Meclis Başkanı edemez. Meclis Başkanı ‘İçtüzük gereği biz hazırlıklarımızı gene de yapıyoruz. Açılacak olursa Salihe Aydeniz’in dokunulmazlığını da görüşeceğiz’ diyor. Bu ne? HDP’ye ‘Gelmeyin’ diyor. Bunu AK Parti söyleyebilir fakat Sayın Meclis Başkanı’mızın AK Parti kafasıyla, AK Parti gözlüğüyle meseleye bakarak konuşmasını kabul edemem.” değerlendirmesini yapmış oldu.

Şentop, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın, “kendisinin meselelere AK Parti gözlüğüyle baktığına” yönelik sözlerinin sorulması üstüne açıklamalarda bulunmuş oldu. TBMM Başkanı olarak yeter sayıda imza üstüne, İçtüzük gereği Meclisi toplantıya çağırma görevini yerine getirdiğini belirten Şentop, “Sayın Altay’ın serzenişlerine yanıt vermek istemem. Bununla beraber TBMM çatısı altındaki bir başka siyasal partiyi ‘tehditlere açık’ duyuru etmek, siyaseten hoş bir üslup değil.” diye konuştu.

Başka bir parti adına sözcülük halletmeye kalkışılmasının da şık olmadığını söyleyen Şentop, “Siyasette tehdit, hile olmaz; gizli saklı saklı iş de olmaz. Her şey milletimizin gözü önünde ve hukuk kurallarına nazaran işler. Öyleki de olmuştur.” ifadesini kullandı.

Mustafa Şentop Engin Altay Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.