TBMM Karma Komisyonu’nda gerginlik! HDP’li Beştaş’ın “Pislik” çıkışı salonda tansiyonu yükseltti

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in dokunulmazlık fezlekesinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa ve Hakkaniyet Karma Komisyonu’ndaki görüşmeleri, basın mensuplarının salondan çıkarılması sebebiyle tartışmayla başladı.

TBMM Karma Komisyonunda gerginlik! HDP'li Beştaş'ın 'Pislik' çıkışı salonda tansiyonu yükseltti

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın “Kendi yaptıkları pisliklerin üzerini örtmeye çalışıyorlar” demeleri üstüne MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül “AKP ve MHP’nin hükmü yok diyorsun. Ne demek pislik. Komisyon başkanının uygulaması üstünden hiç kimseye hakaret edemezsin” dedi.

TBMM Karma Komisyonunda gerginlik! HDP'li Beştaş'ın 'Pislik' çıkışı salonda tansiyonu yükseltti

Karma Komisyon, önümüzdeki süreçti; Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılmasına yada kovuşturmanın milletvekilliği sıfatının sona ermesine kadar ertelenmesine karar verecek. Karma Komisyon, dokunulmazlığın kaldırılması yönünde karar verirse, dosya direkt Genel Kurul gündemine gelecek. Genel Kurul’da, açık oylama yapılacak. Karar yeter sayısı olan 151 oy, dokunulmazlığın kaldırılması için kafi olacak.

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde düzenlenen eylemde, polis memuruna yumruk atan DBP’li Salihe Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılması ile ilgili Hazırlık Komisyonu, çalışmasını tamamlamıştı. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya başkanlığındaki komisyon, Aydeniz’in dokunulmazlığın kaldırılması yönünde rapor hazırlamış ve söz mevzusu rapor TBMM Hakkaniyet-Anayasa Karma Komisyonu’na sunulmuştu.

Olgun Kızıltepe
Olgun Kızıltepe
olgun.kiziltepe@haberler.com Haberler.com – Siyaset

Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.