Tekirdağ haber… Tekirdağ’dan kısa kısa

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Marmaraereğlisi ilçesinde Yakuplu ve Çeşmeli mahallelerini ziyaret etti.

Valilikten meydana getirilen açıklamaya gore, “Halkla Buluşma Günleri” kapsamında Vali Yıldırım, mahalle sakinlerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Vali Yıldırım’a ziyaretinde Marmaraereğlisi Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, İl Güvenlik Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata birlikte rol aldı.

Yıldırım, şehit ailesini ziyaret etti

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Marmaraereğlisi ilçesinde, 1994 senesinde iç güvenlik operasyonunda, Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti.

Valilikten meydana getirilen açıklamaya gore, ziyarette şehidin ailesiyle söyleşi eden Yıldırım, devamlı şehit ailelerinin yanında olduklarını belirtti.

Ziyarette, Kur’an-ı Kerim okundu, şehit Ahmet Oral ve tüm şehitlere yakarma edildi.

Vali Yıldırım’a ziyaretlerinde Marmaraereğlisi Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, İl Güvenlik Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata birlikte rol aldı.

Kumbağ İlk ve Ortaokuluna prefabrik 4 ek sınıf bina yaptırılacak

Valilikten meydana getirilen açıklamaya gore, Valilik Toplantı Salonu’nda Süleymanpaşa Belediyesi tarafınca Kumbağ İlk ve Ortaokuluna prefabrik 4 ek sınıf bina yaptırılmasına dair protokol imzalandı.

Protokole, Vali Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, İl Ulusal Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Kaan Sinan Tohumcu’nun katılmış olduğu açıklandı.

-Marmaraereğlisi’nde “Internasyonal Plaj Voleybolu Halk Şenliği” düzenlendi

Marmaraereğlisi Belediyesi tarafınca Yaz Şenlikleri kapsamında bu yıl dördüncüsü meydana gelen Internasyonal Plaj Voleybolu Halk Şenliği, ulusal ve internasyonal maçlara sahne oldu.

Belediye Başkanı Hikmet Ata, yapmış olduğu açıklamada turnuvanın, otizm ve down sendromuna farkındalık yaratmak amacıyla beyaz perde, tiyatro ve dizi sanatçılarının da katılım sağladığını söylemiş oldu.

Marmara BeachVolley Organizasyon ve Mavi Martı Otizm Spor Kulübü ile ortaklaşa düzenledikleri organizasyonda ünlülerin de yarışma yaptığını ifade eden Ata, “Internasyonal Plaj Voleybolu Şenliği’nin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdik. Trakya’nın gezim kenti olan ilçemizde kumsallarımızın misafirlerimizle dolup taştığı yaz döneminde, hem yurttaşlarımızın eğlenmesi hem de otizme farkındalık oluşturmak adına Marmaraereğlisi Belediyesi olarak her yıl bu şekilde bir etkinliğe imza atıyoruz.” dedi.

Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi açıldı

Ergene Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ortaklaşa iş ile ilçeye kazandırılan Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi açılışı törenle yapılmış oldu.

Sıhhat Mahallesi’ndeki cemevinin açılışında konuşan Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bugün zamanı bir projeye hep birlikte imza attık. Bu projeyi bölgemize kazandırmış olmasından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sonuçta burada büyük bir emek var. Bu emeğin sonucunda bir yıl şeklinde kısa bir süre içinde bu projeyi hayata geçirdik ve yurttaşlarımızın hizmetine sunuyoruz o yüzden, mutluyuz.” dedi.

Açılış törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ milletvekilleri Enez Kaplan ve İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Yüksel Özdal, Cem Vakfı Genel Başkan Vekili Hasan Sezgin ile Cem Vakfı Ergene Şube Başkanı Volkan Işıklı da katıldı.

Marmaraereğlisi Hikmet Ata Tekirdağ Ağrı Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.