Turkcell Süper Kupa maçının arkasından

Turkcell Süper Kupa maçında Demir Grup Sivasspor’u 4-0 yenik ederek şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor’un kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu, yeni sezona kupayla başladıkları için mutlu bulunduğunu söylemiş oldu.

Ağaoğlu, Mustafa Kemal Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan karşılaşmanın arkasından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Karşılaşmayı değerlendiren Ahmet Ağaoğlu, “Sahada güzel bir savaşım vardı. Hazırlık maçlarının aksine oldukca değişik performans ortaya koyduk. Sezona kupayla başladık. İnşallah devamı gelir.” ifadelerini kullandı.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde play-off turu oynayacaklarını hatırlatan bordo-mavili kulübün başkanı, “Beklentimiz UEFA Şampiyonlar Ligi’nde play-off’u geçip gruplara kalmak. Hem finansal hem de sportif açıdan son aşama mühim. Orada bir galibiyette aldığınız para, Süper Lig’de 19 galibiyette almış olduğunuz paraya denk geliyor. İlk kez ülke olarak eleme maçlarına mevzu olduk. Bu da bizim şanssızlığımız. Hayırlısı olsun. Takımımızın Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalacağına inanıyorum. Bundan inanırım.” diye konuştu.

Geçirme çalışmalarıyla ilgili de konuşan Ağaoğlu, “Öteki kulüplerin devamlı olarak yapmış olduğu transferler bizim taraftarlarımızın kafasında sual işareti oluşturmuş olabilir. Şampiyon olmuş ve oturmuş bir takımız. İki oyuncumuz ayrıldı ve 5 takviye yaptık. Gelecek günlerde 1-2 transferi daha gerçekleştirip, yolumuza bakacağız.” şeklinde görüş belirtti.

Göreve geldiklerinden bu yana birçok açından mühim mesafe kat ettiklerini vurgulayan Ahmet Ağaoğlu, “Dört yılda en fazla yengi alan, en fazla puan toplayan, minimum yenilgi yaşayan ve en fazla kupa kazanan takımız. Sıkıntılı bir sürecin içinden bu noktaya geldik. Hocamızla kimya tamamen tuttu. Kurumuş bir süngeri su kovasının içine sokarsınız ve o da suyu aniden çeker ya, onun benzer biçimde bir şey oldu. İstikrar son aşama mühim. İstikrarı sağladığınız vakit başarıyı kovalıyorsunuz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş Ahmet Ağaoğlu Süper Kupa Sivasspor Spor Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.