Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan iktidarı uyardı: Yarın oldukça geç olabilir Tanrı muhafaza!

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, yaşam pahalılığı ve halkın besin gereksinimleri mevzusunda Kazakistan ve Singapur’da yaşanmış olan sokak protestolarını hatırlatarak “Yarın oldukça geç olabilir Tanrı muhafaza!” dedi.

Abone ol

Yaşam pahalılığı ve bitmek bilmeyen zamlar sokaktaki insanoğlunun bir numaralı gündemi olmaya devam ediyor. 

Iktisat problemi artık köşe yazarlarının ilk sırasına yerleşti. Mevzuya dair bir dikkat çeken yazı AK Parti’ye yakın Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan’dan geldi.

Kaplan, yaşam pahalılığı ve ihtimaller içinde besin krizine karşı halkın tepkisinin sokağa taşma ihtimaline karşı iktidarı uyardı.

“Tarımı hayvancılığı bitiren politikalar”
“Besin problemi, bir millî güvenlik meselesidir!” başlıklı yazısında Kaplan, “Besin felâketinin minimum iki senedir adım adım geldiğini konuşup yazıp duruyoruz… Türkiye’nin besin ambarı olan bir ülkeden tarımda gayr-ı millî adımlar atan, tarımı, hayvancılığı bitiren politikalar izlemesinin besin felaketi patlak verdiğinde ülkemizi oldukça zor günlerin bekleyeceğini, besin problemininin, millî güvenlik problemi bulunduğunu hatırlattım kaç kez bu sütunda!” dedi.

“Ruhsuz tipler en ağır şekilde cezalandırılmalı”
Türkiye’nin fazla geç olmadan üreticinin ürünlerini iç pazarda satmasını sağlayacak stratejilere yönelmesi icap ettiğini belirten Kaplan, “fiyat artışlarındaki anormalliklere aslâ göz yumulmamalı! Kriz ortamını fırsata çeviren paracı ve ruhsuz tipler en ağır şekilde cezalandırılmalı!” çağrısı yapmış oldu.

“Kitlelerin sokaklara dökülmesi projesi devreye girdirilmek suretiyle”
Kaplan, yazısının devamında ise “sokak” uyarısında bulunarak şu ifadeleri kullandı;

“Yoksa kitlelerin sokaklara dökülmesi projesi devreye girdirilmek suretiyle… Benden hatırlatması. Son olarak Kazakistan ve Singapur’da kitleler sokaklara döküldü toplumsal medya üstünden ve Singapur haftalardır çalkalandı, sonunda hükümet devrildi!

Türkiye, her tür iç ve dış provokasyonlara karşı müteyakkız olmalı. Fakat bundan ilkin kuvvetli ve rasyonel bir ziraat ve besin stratejisinin zaman kaybedilmeden geliştirilmesi aslâ dikkatsizlik edilmemeli! Yoksa, yarın oldukça geç olabilir Tanrı muhafaza!”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.